Wiele osób zastanawia się nad tym, czy przyjaźń damsko męska istnieje. Sprawa robi się szczególnie delikatna, gdy chodzi o przyjaciółkę Twojego partnera… To Twoja sojuszniczka czy rywalka?

Sojuszniczka czy rywalka?

Boisz się, że Twój partner ma dobrą relację ze swoją przyjaciółką? Zastanów się, czego brakuje w Waszej! Według psychologów, sposób w jaki postrzegasz przyjaciółkę swojego partnera świadczy tak naprawdę o tym, jak pewnie czujesz się w swoim związku.

Z czego wynika Twoja zazdrość o jego przyjaciółkę?

Jesteś zazdrosną o przyjaciółkę swojego faceta i ten układ Cię niepokoi? Warto zastanowić się, z czego tak naprawdę to wynika…

Zazdrość zwykle bierze się z potrzeby kontroli, która może wynikać z braku poczucia własnej wartości, czy spełnienia. Zastanów się zatem, dlaczego nie czujesz się na tyle pewnie w relacji ze swoim partnerem i skąd wynikają Twoje obawy.

Jeśli nie potrafisz odpowiedzieć sobie na to pytanie lub Twój partner tak naprawdę nie daje Ci racjonalnych podstaw do zazdrości. Tak naprawdę nie masz powodu być zła o jego relacje z innymi.

On przyjaźni się z inną… i co teraz?

Zadbaj o to, aby być interesującą i ciekawą osobą, z który Twój partner będzie bawił się najlepiej i najchętniej spędzał czas. Pozwól mu przy tym na utrzymywanie kontaktów z innymi. Pamiętaj, związek z Tobą nie oznacza, że ma zerwać wszystkie inne relacje i od tej pory macie spędzać czas jedynie we dwoje. Każdy w związku potrzebuje odrobiny niezależności oraz zaufania ze strony partnera.

Natomiast jeśli między twoim partnerem a jego przyjaciółko pojawi się jakaś chemia, która zaprowadzi ich do sypialni… Niestety musisz pogodzić się z tym, że nie masz na to żadnego wpływu. Nie jesteś odpowiedzialna za czyjeś błędy i złe wybory. Nie możesz też nikogo zmusić do wierności, ani tym bardziej miłości. W takim wypadku najlepiej jest po prostu zakończyć relacją.

Czy przyjaźń damsko- męska istnieje?

Przyjaźń damko-męska jest trudna do osiągniecia przez to, ale możliwa. Może dojść do skutku, gdy nie towarzyszy jej pożądanie, miłosne zaangażowanie, ani romantyczne uczucia. Jeśli relacja jest oparta na emocjonalnym przywiązaniu, rozumieniu, zaufaniu, otwartej komunikacji, wspólnych zainteresowaniach i pasjach, to jak najbardziej może się udać. W takim przypadku nie ma podstaw do tego, żeby przyjaciółkę swojego faceta traktować jako rywalkę.

DZ

Udostępnij:


Sklep


Zobacz więcej

subscribe img