Masz wrażenie, że nieustannie kłócisz się ze swoim partnerem? Nie da się ukryć, że nieporozumienia zdarzają się w każdym związku! Sprawdź, o co najczęściej kłócą się pary. Niektóre przyczyny wywołujące spory, mogą zaskoczyć!

O co pary kłócą się najczęściej?

O co pary kłócą się najczęściej?

Z ankiety przeprowadzonej wśród trzech tysięcy par, zarówno małżeństw, jak i wolnych związków, na zlecenie firmy ubezpieczeniowej Esure, wynika że statystyczna para sprzecza się nawet 7 razy dziennie. To daje prawie 2500 kłótni rocznie!

Partnerzy kłócą się ze sobą praktycznie o wszystko. Najczęstszym powodem kłótni jest niesłuchanie drugiej osoby, co wywołuje aż 112 kłótni w ciągu roku. Na drugim miejscu znajduje się rozrzutność finansowa (109 kłótni) oraz tematy pieniędzy i rachunków (108 kłótni). Kolejno na liście znalazły się lenistwo (105 kłótni rocznie), chrapanie (102 kłótnie), a nawet to, co zjeść na obiad (92 kłótnie). Nie mogło zabraknąć bałaganu (90 kłótni), tego co obejrzeć w telewizji (89 kłótni) i kiedy uprawiać seks (87 kłótni).

Do sprzeczek dochodzi praktycznie codziennie

Z kolei portal dailymail.co.uk, w opublikowanym przez siebie badaniu wskazuje, że przeciętna para poważnie kłóci się aż 312 razy w ciągu roku. Oprócz tego partnerzy sprzeczają się niemal codziennie o drobnostki, zazwyczaj kłótnie trwają około 10 minut i najczęściej dochodzi do nich w czwartki.

Powody kłótni w związkach mogą być różne. Praca, pieniądze, obowiązki domowe, rodzicielstwo, seks. Lista tematów jest naprawdę długa i jak się okazuje, problematyczne może być niemal wszystko…

Pary kłócą się niemal o wszystko

Serwis dailymail.co.uk, podaje że oprócz poważnych tematów, takich jak irytujące nawyki partnera, pieniądze i wydatki, seks, praca, wychowywanie dzieci, uczestniczenie w domowych obowiązkach, pary równie często kłócą się na prozaiczne tematy.

Należą do nich zbyt częste zmienianie kanałów telewizyjnych lub radia w samochodzie, pozostawianie po sobie brudnej łazienki lub kuchni. Zostawianie mokrych ręczników czy brudnych naczyń w nieodpowiednich miejscach. Wchodzenie do domu w brudnych butach, niezamykanie za sobą drzwi i zostawianie włączonego światła.

A o co Ty najczęściej kłócisz się ze swoim partnerem/ partnerką?

Udostępnij:

M A


Zobacz więcej


Sklep

subscribe img