Zanim wpadniesz w ramiona nowego mężczyzny i zaczniesz planować z nim wspólną przyszłość, zastanów się nad pewnymi sprawami. Podpowiadamy, co powinnaś wiedzieć, gdy wchodzisz w nowy związek!

Najczęstsze błędy popełniane w nowych relacjach

Niektóre kobiety wchodząc w nowy związek, popełniają wciąż te same błędy. Gdy poznają kogoś nowego, bardzo szybko się angażują. Oddają całą siebie i są w stanie zrobić wszystko dla tej osoby. Nie dają sobie czasu na zastanowienie, ani tym bardziej pomyślenie o sobie i swoim szczęściu.

Zdarza się, że idealizują partnera i nie dostrzegają żadnych jego wad. Bagatelizują sygnały alarmowe, i znajdują wytłumaczenia do każdej sytuacji. Miłość je zaślepia, przez co nie potrafią trzeźwo myśleć i obiektywnie spojrzeć na relację… To wszystko uniemożliwia im stworzenie udanego i szczęśliwego związku.

Co powinnaś wiedzieć, gdy wchodzisz w nowy związek?

Podpowiadamy, o czym warto pamiętać, gdy wchodzisz w nowy związek.

Czy dałaś sobie czas?

Najczęstszym błędem jest błyskawiczne wchodzenie z jednego związku w drugim. Kobiety często nie dają sobie czasu na ochłonięcie i zabliźnienie ran. Po rozstaniu od razu zaczynają szukać nowego partnera i angażują się w kolejną relację. Strach przed samotnością, przed upływającym czasem, a może brak umiejętności zmierzenia się ze swoimi emocjami? Powód jest nieistotny, najważniejsze to dać sobie czas!

Czy wyciągnęłaś wnioski z przeszłości?

Zanim wejdzie się w nowy związek, należy wyciągnąć wnioski z poprzedniego. Zastanów się, czy to zrobiłaś. Odpowiedz sobie, czy dawna relacja oparta była na partnerstwie, czego w niej brakowało, jak byłaś traktowana? Warto odpowiedzieć na wszystkie te pytania i wyciągnąć wnioski z tego, co było w przeszłości.

Czego oczekujesz od nowego związku?

Warto dać sobie czas i przestrzeń na przyjrzenie się emocjom, oczekiwaniom i pragnieniom. Należy odpowiedzieć na pytanie: czego oczekuje od nowego związku, czego chcę i jakiego pragnę partnera. Uczciwość wobec siebie i jasno postawione oczekiwania są bardzo ważne.

Czego nie chcesz w nowym związku?

Czasami łatwiej jest odpowiedzieć na pytanie, czego na pewno nie chcemy, niż czego pragniemy. Warto zadać sobie pytanie, co jest niedopuszczalne w relacji i przekreśla szanse nowej osoby. Trzeba zrobić to, zanim będzie za późno i znów okaże się, że tkwimy w nieszczęśliwym związku, który nie daje nam spełnienia.

Czy myślisz o swoim szczęściu?

Pamiętaj, że wszystko zależy od Ciebie, to Ty sama wybierasz partnera, kształtujesz swoje relacje i wpływasz na to, jak będą wyglądały. To od Ciebie zależy Twoje szczęście i sposób, w jaki je osiągniesz.

Udostępnij:


Zobacz więcej


Sklep

subscribe img