Te rzeczy zrujnują każdą relację!

Czasem nie zdajemy sobie sprawy z tego, że niektóre zachowania są bardzo niebezpieczne dla związku i z łatwością mogą go zniszczyć. Zamiast na co dzień pracować nad relacją, pozwalamy, żeby górę przejęły szkodliwe nawyki i przyzwyczajenia. Dowiedz się, które z nich są najbardziej niebezpieczne.

Te rzeczy zrujnują każdą relację!

Małe kłamstewka

Nawet małe i na pozór niewinne kłamstwa, pociągają za sobą następne. Niestety gdy zaczynają się piętrzyć, coraz trudniej się z nich wyplątać, a co najważniejsze- odbudować raz zawiedzione zaufanie. Zamiast kłamać, lepiej odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego unikamy mówienia prawdy. Co sprawia, że jesteśmy nieszczerzy wobec partnera i samego siebie…

Prowokowanie kłótni

Nieustanne prowokowanie partnera i wywoływanie kłótni, nawet o nieistotne drobiazgi, z czasem może zniszczyć każdy związek. Ciągłe oczekiwanie na błąd partnera, żeby móc go wytknąć i szukanie powodów do awantur, na pewno zepsuje relacje.

Schodzenie sobie z drogi

Zamiatanie problemów pod dywan i schodzenie sobie z drogi, zamiast szczerej rozmowy, a czasem i ostrzejszej wymiany zdań, nie jest dobrą praktyką. Zamiast spojrzeć sobie w oczy i powiedzieć: „denerwujesz mnie, wyjaśnijmy to”, unikamy konfrontacji. To sprawia, że frustracja ciągle narasta, aż wybuchnie w najmniej oczekiwanym momencie.

Narzekanie

Wieczna krytyka sprawia, że jedna osoba jest wiecznie niezadowolona, a druga zawsze pokrzywdzona. Ciągłe narzekanie na partnera i wytykanie wszystkich jego wad, jest złym nawykiem, który z łatwością zniszczy każdą relację.

Brak rozmów

Brak rozmów może doprowadzić do wielu problemów. Sprawia, że partnerzy się od siebie oddalają, rodzi się między nimi dystans i z czasem powstaje mur nie do pokonania. W związku trzeba ze sobą rozmawiać, bez tego nasze emocje, potrzeby i pragnienia nie zostaną zauważone i zrozumiane przez drugą osobę.

Nieokazywanie sobie uczuć

W związku nie wolno zapominać o okazywaniu uczuć. Wyznania miłości i fizyczny kontakt pomogą zbudować intymność i bliskość. Czułe zachowania są bardzo ważne dla Waszego związku, ale też dla osobistego szczęścia, dobrego samopoczucia i nastroju.

Brak szacunku

Szacunek to odzwierciedlenie wzajemnego traktowania się przez partnerów. Liczenie się z drugą osobą, akceptowanie jej poglądów i zachowania, okazywanie zrozumienia i uwagi. Jego brak to bardzo poważny problem w relacji. Bez niego nie sposób tworzyć udanego, trwałego i szczęśliwego związku.

 

Udostępnij: