Często o niej zapominamy, może jej brakować, wydaje nam się nieistotna i niepotrzebna. A tak naprawdę intymność jest niezbędna w każdym związku i to ona decyduje o jego powodzeniu. Oto pięć rzeczy, dzięki którym ją wzmocnisz w swojej relacji.

Czym jest intymność w związku?

Intymność w związku to o wiele więcej, niż tylko fizyczny wymiar relacji. To bliskość, troska, jedność i wsparcie. To równowaga pomiędzy dawaniem i otrzymywaniem, zaufanie i wzajemne zrozumienie. Dzielenie się emocjami i okazywanie sobie uczuć. Czułość, opieka, dbanie o siebie, towarzyszenie sobie w dobrych i złych chwilach. Choć czasem o niej zapominamy, pomijamy ją lub ignorujemy, tak naprawdę to fundament, bez którego żaden związek nie może być szczęśliwy, ani udany.

Te pięć rzeczy zbuduje niesamowitą intymność w Twojej relacji

Budzenie się przy sobie

Tuż po przebudzeniu ciało i umysł powoli się rozbudzają, znajdujemy się między jawą a snem, jest nam miło, przytulnie i bezpiecznie. To najlepszy moment, żeby pobyć blisko partnera, okazać mu zainteresowanie, zbliżyć się lub po prostu w spokoju porozmawiać. Warto to zrobić właśnie wtedy, ponieważ chwile po przebudzeniu są jednymi z najprzyjemniejszych w ciągu całego dnia.

Zasypianie razem

Podobnie jak chwile tuż po przebudzeniu, równie ważne są te przed snem. Przytulcie się i opowiedzcie sobie o tym, co zdarzyło się w ciągu dnia. Porozmawiajcie o planach, marzeniach i przyszłości. Pamiętajcie o tym, żeby przed pójściem spać powiedzieć sobie coś miłego, jak: „dobranoc, kocham Cię!”.

Całowanie

Pocałunki są bardzo istotne. Nie dość, że sprawiają, że między Wami iskrzy, to na dodatek wprawiają w dobry nastrój, wywołują pozytywne emocje i do siebie zbliżają. Całujcie się jak najczęściej, pamiętajcie o długich i namiętnych pocałunkach, ale też o drobnych, słodkich buziakach w ciągu dnia.

Przytulanie

Nie zapominajcie o tym, żeby codziennie się przytulać. Przytulanie uwalnia oksytocynę- hormon miłości i serotoninę- hormon szczęścia. Uspokaja, koi nerwy i daje poczucie bezpieczeństwa. Uściski wpływają na umacnianie więzi i dobre samopoczucie. Róbcie to każdego dnia!

Czas we dwoje

Czas spędzany tylko we dwoje jest bardzo cenny w relacji. Zwłaszcza chwile z dala od innych osób, spraw, czy elektroniki. Jeśli nie macie czasu w tygodniu postarajcie się pobyć tylko we dwoje w trakcie weekendu. Wybierzcie się na spacer, wycieczkę za miasto lub na kolację. To was do siebie zbliży i umocni to, co między wami jest.

Udostępnij:

Sklep