Te kwestie warto ustalić przed ślubem!

Zanim staniecie na ślubnym kobiercu, warto przemyśleć i ustalić kilka ważnych kwestii. Brak porozumienia w tych sprawach może doprowadzić do wielu problemów w małżeństwie. Podpowiadamy, jakie sprawy należy omówić, zanim powiecie sobie sakramentalne "tak”.

Te kwestie warto ustalić przed ślubem!

Przed ślubem para młoda powinna ustalić kilka istotnych kwestii. Podpowiadamy, co warto przedyskutować z partnerem, zanim powiecie sobie sakramentalne „tak”.

Dzieci

Decyzja o posiadaniu lub nieposiadaniu potomstwa to jedna z najważniejszych kwestii, która należy omówić przed ślubem. Liczenie na to, że jedna z osób kiedyś zmieni zdanie lub przekonany ją do swojego wyboru, jest ryzykowne. Dlatego partnerzy powinni być w tej kwestii zgodni. Warto porozmawiać też o tym, ile dzieci chcecie mieć i jakie macie poglądy na temat ich wychowania.

Mieszkanie

U mnie, u Ciebie, u teściów, a może zupełnie nowe miejsca? Sprawa tego, gdzie będziecie mieszkać po ślubie jest kluczowa. Choć wiele par decyzje o wspólnym mieszkaniu podejmuje na długo zanim staną na ślubnym kobiercu, to niektóre decydują się na to dopiero po ślubie. Jak wiadomo, wspólne mieszkanie może okazać się prawdziwym testem dla związku, dlatego warto wcześniej porozmawiać o swoich oczekiwaniach i kluczowych kwestiach.

Finanse

Finanse w związku to temat, który może powodować wiele nieporozumień. Z ankiety przeprowadzonej wśród trzech tysięcy par, na zlecenie firmy ubezpieczeniowej Esure, wynika że jednym z najczęstszych powodów sporów jest rozrzutność finansowa (109 kłótni) oraz tematy pieniędzy i rachunków (108 kłótni).

Dlatego przed  ślubem warto ustalić, jak będzie wyglądał domowy budżet, w jaki sposób będziecie dzielić się opłatami i jak będzie wyglądać sprawa zakupów. Może warto pomyśleć o założeniu wspólnego konta na opłaty, zakupy i inne domowe wydatki?

Podział obowiązków

Już na początku wspólnej drogi, warto określić w jaki sposób będziecie dzielić się domowymi obowiązkami. Dzięki temu uniknięcie wielu kłótni w przyszłości. Zastanówcie się, czy będziecie sprzątać wspólnie, na zmianę, a może ustalicie grafik i podzielicie się pomieszczeniami lub określonymi czynnościami.

Kłótnie

Według ekspertów pierwszy poważny kryzys pojawia się już w rok po ślubie. Na początku mogą wybuchać między Wami kłótnie o drobiazgi i pojawiać się wiele spięć. To całkowicie naturalne, ponieważ oboje potrzebujecie czasu, żeby się dotrzeć i do przyzwyczaić do nowej sytuacji. Nie poddawajcie się, warto zmierzyć się z problemami i trudnym okresem, ponieważ za jakiś czas będzie tylko lepiej!

Granice

Para młoda przysięga sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz, że nie opuści drugiej osoby aż do śmierci. Jednak życie pisze różne scenariusze. Dlatego przed zawarciem związku małżeńskiego, warto przedyskutować kwestie granic, postrzegania niewierności oraz tego, co uważamy za dopuszczalne bądź nie w związku. Porozmawiajcie o tym, czego nie jesteście w stanie zaakceptować lub wybaczyć, czym jest dla Was zaufanie, lojalność i wierność.

Udostępnij: