Kiedy związek nie ma sensu? 8 oznak, że to koniec!

Nuda, emocjonalny dystans, wieczne kłótnie, brak porozumienia w podstawowych kwestach, a może zdrada? Czy to oznaki, że czas się rozstać? Zastanawiasz się, czy da się jeszcze uratować tę relację, czy to już koniec? Przedstawiamy 8 oznak, które świadczą o tym, że związek nie ma sensu…

Te oznaki świadczą o tym, że to czas na rozstanie

Brak komunikacji

Od pewnego czasu nie potraficie dojść do porozumienia w żadnej kwestii. Ne dogadujecie się w drobnych, codziennych sprawach, ani tych poważnych, dotyczących Waszej przyszłości. Każde z Was ma swoje zdanie, nie chce ustąpić i spróbować dojść do porozumienia.

Nieustanne spory i kłótnie

Choć kłótnie i spory zdarzają się w każdym związku, u Was dochodzi do nich wyjątkowo często. Kłócicie się zarówno o błahostki, jak i poważne sprawy. Nie potraficie znaleźć kompromisu, rozwiązać problemu i się pogodzić.

Brak szacunku

Na co dzień nie potraficie znaleźć wspólnego języka. Wasze rozmowy wypełnione są docinkami, złośliwościami, niechęcią i pogardą. Oprócz tego w kłótniach oraz częściej pojawiają się krzyki, wyzwiska, groźby. Krytykujecie się, oskarżacie nawzajem, wypominacie przeszłość. To oznaki, że się nie szanujecie i traktujecie coraz gorzej…

Brak bliskości

Nie ma między Wami bliskości, czułości i ciepłych uczuć. Jesteście wobec siebie obojętni, utrzymujecie dystans i oboje czujecie, że wasze uczucia się wypaliły. Jednocześnie żadne z Was nie ma ochoty, żeby się postarać coś zmienić i naprawić Wasz związek.

Brak seksu

Od dawna nie współżyjecie i nie czujecie potrzeby, by uprawiać seks. Nie ma między Wami pasji i namiętności. Jesteście w seksualnej abstynencji lub szukacie zaspokojenia samodzielnie, bądź poza związkiem.

Brak zaufania

Być może jedno z Was zawiodło, a drugie nie potrafi tego wybaczyć. Przez to ciągle się kontrolujecie, sprawdzacie, jesteście wobec siebie podejrzliwi i nieufni. Zaufanie jest podstawą udanego związku, bez niego żadna relacja nie przetrwa.

Niewierność

W waszym związku pojawiła się zdrada? Nie ma znaczenia czy była to emocjonalna, czy fizyczna niewierność, jednorazowa przygoda czy długotrwały romans. Jeśli nie potraficie sobie tego wybaczyć i wciąż do tego wracacie, to może by koniec Waszej relacji.

Przemoc psychiczna lub fizyczna

Jeśli w Waszym związku doszło do psychicznej, fizycznej, seksualnej lub ekonomicznej przemocy, to nie ma co odkładać decyzji o rozstaniu! Może być tylko gorzej, ponieważ oboje unieszczęśliwiacie się i krzywdzicie. Nic nie usprawiedliwia takiego zachowania wobec drugiego człowieka.

Udostępnij: