Rozstanie to jedna z najtrudniejszych chwil w życiu. Niektórzy porównują ją nawet do śmierci bliskiej osoby. Niektórzy z nas po rozpadzie związku nie widzą dalszego sensu życia i często popadają w zły stan psychiczny. To z kolei może prowadzić do irracjonalnych zachowań. Podpowiadamy, czy nie wato robić po rozstaniu.

Jak już wspominaliśmy, rozstanie to jedna z najgorszych chwil w naszym życiu. Szczególnie, gdy następuje to po wielu latach związku. W wielu przypadkach rozstanie wiąże się z całkowitą zmianą życia np. przeprowadzką, co dodatkowo potęguje nasze złe samopoczucie. Warto jednak pamiętać, że po burzy przychodzi słońce, a czas leczy rany. Jeśli podjęliśmy decyzję o rozstaniu, to mieliśmy ku temu powód i musimy wytrwać ten najgorszy dla nas czas. Należy także pamiętać, że jeśli chcemy totalnie odciąć się od przeszłości nie możemy popełniać tych błędów!

Kontaktować się po alkoholu

Dzwonienie bądź pisanie do ex partnera po spożyciu alkoholu nie jest dobrym pomysłem, tym bardziej, że możemy później tego żałować.

Śledzić aktywności byłego partnera w social mediach

Nigdy nie uporamy się z rozstaniem, gdy będziemy rozpamiętywać nasz były związek i śledzić poczynania naszego byłego partnera.

Wypytywać o niego wspólnych znajomych

Kolejnym niezbyt mądrym zachowaniem jest dopytywanie się o byłego partnera wspólnych znajomych.

Utrzymywać kontakt, gdy jeszcze coś do niego czujemy

Gdy jeszcze nie wyleczyliśmy się z miłości do byłego partnera, najlepiej przestać się z nim kontaktować i pozwolić sobie na przeżycie żałoby po rozstaniu.

ZOBACZ TAKŻE: Te sygnały świadczą o tym, że Twój były za Tobą tęskni!

Skupiać się na chęci zemsty na byłym partnerze

Jeśli rozstanie było z inicjatywy naszego byłego partnera, zapewne czujemy ogromny żal i ból. To sprawia, że rodzi się w nas chęć zemsty za krzywdę, jaką nam wyrządził. Nie jest to odpowiednie podejście, gdyż zemsta nie ukoi naszego bólu, a przez to, że wciąż myślimy o byłym partnerze nie jesteśmy w stanie się z niego wyleczyć.

Wchodzić w kolejny związek

Dopóki nie wyleczymy się z miłości do byłego partnera, wchodzenie w kolejny związek jest kiepskim pomysłem. Dopiero, gdy w pełni uporamy się z rozstaniem, będziemy w stanie stworzyć nową, szczęśliwą relację.

 

 

Udostępnij:

Sklep