Jesteś w związku i wiesz, że darzysz swojego partnera uczuciem, jednak nie jesteś przekonana, że ta relacja ma szanse przetrwać? Te proste sygnały świadczą o tym, że Wasz związek z pewnością nie ma przyszłości.

Kiedy zakończyć związek z partnerem?

Nie szanuje Cię

Związek bez szacunku? To nie ma racji bytu. Każdy z nas chce być doceniany i szanowany w relacji z partnerem. Ciągle słyszysz, że robisz coś źle? A może Twój partner wyśmiewa się z Ciebie gdy jesteście sami, a także w obecności innych? Niestety nie wróży to niczego dobrego. Szacunek jest jedną z fundamentalnych cech udanego związku.

Zdradził Cię

Oczywiście nie jest powiedziane, że zdrada kategorycznie dyskwalifikuje przyszłość każdego związku. Co innego, jeśli brak wierności jest w Waszej relacji notoryczny, a Twój partner obiecuje, że się zmieni, a wcale tego nie robi. Przestań wierzyć w czcze zapewnienia i otwórz oczy.

Zobacz także: Zachowania, przez które mężczyzna traci zainteresowanie swoją partnerką

Jesteś ofiarą przemocy

Dlaczego tak wiele kobiet, które są ofiarami przemocy, wciąż w nich tkwi w tych związkach? Niemal każda kobieta, która doświadczała przemocy, ma nadzieję, że partner się zmieni. Warto dodać, że często ofiary przemocy zarówno psychicznej, jak i fizycznej nie doświadczają jej przez cały czas. Tacy partnerzy potrafią idealnie pokazywać się z drugiej strony, będąc kochającymi, czułymi i ujmującymi mężczyznami. Chociaż wiele ofiar przemocy, wciąż w tkwi w związkach (z różnych przyczyn), warto mieć na uwadze, że relacja ta jest toksyczna.

Nie rozumie Cię

Owszem, kochacie się, ale co w przypadku, gdy zwyczaje zbyt wiele Was dzieli? Poglądy, spojrzenie na świat, wizja wspólnej przyszłości? Chociaż wiele spraw da się pogodzić, brak zrozumienia w istotnych kwestiach (nie chodzi o pomysł na obiad, a np. posiadanie dzieci) w końcu doprowadzi do kolosalnych nieporozumień i kłótni.

Udostępnij:

Sklep