Żonaty facet pachnie inaczej niż singiel? Kobiety potrafią to wyczuć!

Niedawne badania naukowców wykazują, że kobiety potrafią wyczuć po zapachu, który z mężczyzn jest zajęty, a który jest singlem. Jaki czynnik na to wpływa?

Nie od dziś wiadomo, że zapach jest jednym z głównych czynników przyciągających potencjalnych partnerów. Nie raz udowadniano, że zapach ma ogromny wpływ podczas intymnych zbliżeń i tego w jaki sposób postrzegamy swojego partnera. Jak się okazuje, kobiety mają niesamowitą zdolność do „wychwytywania” singli. Na jakiej podstawie? Badacze zdecydowali się zbadać, to czy kobiety potrafią po zapachu rozpoznać, to czy mężczyzna jest wolny czy zajęty.

Badania naukowców

W 2019 roku, australijscy naukowcy przeprowadzili badania, w których udział wzięło 82 heteroseksualnych kobiet w przedziale wiekowym 18-35 lat, wśród których połowa była w stałych związkach, a druga połowa była singielkami. Miały one ocenić na podstawie zapachu mężczyzn, który z nich jest wolny, a który zajęty.

Kobiety musiały powąchać fragmenty przepoconej koszulki mężczyzny. W sumie każda z nich oceniała 6 mężczyzn. Podczas wąchania koszulek uczestniczki były pytane o to, jakie maja odczucia względem danego zapachu. Później kobietom pokazywane były twarze owych facetów i miały one ocenić ich pod kątem atrakcyjności, męskości, życzliwości, inteligencji i wielu innych aspektów.

Wyniki badań

Wyniki badań bardzo zaskoczyły, gdyż jak się okazało zapach singli dla większości kobiet był atrakcyjniejszy, co więcej jeśli uczestniczka oceniła mężczyznę po zapachu jako atrakcyjnego, podobne zdanie miała po zobaczeniu jego twarzy.

Dla kobiet będących w stałych związkach twarze singli były atrakcyjniejsze niż tych zajętych.

Naukowcy twierdzą, że mocniejszy zapach singli wynika z poziomu ich testosteronu- im wyższy tym zapach jest intensywniejszy. Co więcej uznano także, że zajęci mężczyźni prowadzą lepszą higieną ciała niż single. Poza tym zapach ciała może mieć też związek z dietą i stylem życia.

ZOBACZ TAKŻE: Mężczyźni o tych imionach są mistrzami flirtowania

Udostępnij: