To miłość czy przyzwyczajenie? 5 pytań pozwoli to sprawdzić!

Gdy jesteśmy z kimś w długim związku, czasem zastanawiamy się, czy uczucie które nas łączy to jeszcze miłość, czy może już przyzwyczajenie? Zadaj sobie pięć pytań, a znajdziesz odpowiedź, na jakim etapie jest Wasz związek!

  To miłość czy przyzwyczajenie? 5 pytań pozwoli to sprawdzić!

  Poznaj różnice między miłością a przyzwyczajeniem:

  Dlaczego jesteś ze swoim partnerem?

  Odpowiedz sobie na pytanie, dlaczego jesteś ze swoim partnerem. Jeśli pierwsze co przyszło Ci na myśl, to że go kochasz, to wspaniale. Natomiast jeśli zaczęłaś zastanawiać się, dlaczego tak naprawdę z nim jesteś, skoro uczucia się wypaliły, to pora na rachunek sumienia. Być może ten związek jest dla Ciebie po prostu wygodnym układem, w którym ktoś o Ciebie dba, troszczy się, jest na każde Twoje zawołanie lub spełnia zachcianki? Jeśli tak, to znak, że łączy Was tylko przyzwyczajenie.

  Czy Wam na sobie zależy?

  Zależy Wam na sobie i oboje się staracie, okazujecie sobie czułość, troskę i miłość. To znak, że Wasze uczucie jest silne i płomienne. Jeśli jedno z Was lub oboje przestaliście się starać. Żyjecie obok siebie,  a nie ze sobą, to może oznaczać, że zostało już tylko przyzwyczajenie.

  ZOBACZ TAKŻE: Dlaczego warto być w związku z Baranem?

  Lubicie spędzać razem czas?

  Jeśli lubicie spędzać czas razem i cieszycie się swoim towarzystwem, myślicie o sobie i tęsknicie, to oznaka, że wam na sobie zależy. Jeśli macie wspólne pasje lub zainteresowania, dzielicie je z drugą osobą to świetnie. Z kolei, gdy nie lubicie być razem lub tego unikacie, może być to sygnałem alarmowym.

  Boisz się samotności?

  Być może tkwisz w związku, ponieważ nie masz odwagi, żeby odejść i rozpocząć nowy etap. Boisz się samotności i tego co przyniesie przyszłość. Nie lubisz ryzykować, czujesz się wygodnie i bezpiecznie w takim układzie. To znak, że uczucia się wypaliły, a was trzyma ze sobą przyzwyczajenie.

  Szukasz nowych wrażeń?

  Jeżeli szukasz nowych wrażeń poza związkiem to sygnał ostrzegawczy. Twój partner przestał Cię pociągać i pragniesz czegoś innego. Jesteś znudzona, w relację zakradła się rutyna i monotonia. Nie widzisz waszej wspólnej przyszłości. To oznaka, że wasze uczucia nie są już tak płomienne, jak na początku, a wy tkwicie ze sobą z powodu przyzwyczajenia.

  Udostępnij: