Nowy start – pozwól sobie na szczęście

Zmiany potrafią być przerażające. Pozostawienie za sobą pewnego rozdziału jest sygnałem o nadchodzącym nieznanym. Boimy się nowej rzeczywistości, a więc przeważnie trzymamy się tego, co już znane. Nowy start nie jest jednak taki straszny. Niesie za sobą coś, co doda kolorów w naszym życiu. Pozwól sobie zatem na szczęście.

Nie bój się odejść od przeszłości

To, co nas spotkało, jest bardzo wartościowym i potrzebnym doświadczeniem. To właśnie dzięki przeszłości stajemy się silniejsi. Czasami jednak przychodzi pewien moment, w którym musimy zamknąć za sobą przeszłość, aby móc skupić się na teraźniejszości i lepszej przeszłości. Odejście od tego, co było, nie oznacza, że zapomnisz. Pozwolisz jednak sobie na zaakceptowanie swoich doświadczeń i z odwagą będziesz w stanie je wykorzystywać w późniejszych działaniach.

Zamknięcie rozdziału, tak samo, jak otworzenie nowego, nie jest czymś prostym i czasami wymaga czasu. Prawdą jest jednak, że w większości przypadkach jest to jedynie kwestia strachu. I pomimo lęku przed nieznanym, warto jest zebrać w sobie odwagę, aby spróbować i dać sobie szansę na szczęście.

Jak zamknąć przeszłość?

To wcale nie musi być gwałtownym działaniem. Na samym początku możesz zacząć od najprostszych spraw, takich jak pozbycie się niepotrzebnych i starych przedmiotów. Zdziwisz się, jak sam taki proces potrafi wiele zmienić w naszej wewnętrznej sferze. Następnym krokiem jest selekcja otoczenia, które nie zawsze ma na nas dobry wpływ. Nie bój się przyznać do tego, że ktoś toksycznie wpływa na twoje życie. Masz prawo otaczać się tymi, którzy chcą dla ciebie jak najlepiej. Ostatnim etapem jest oczyszczenie swojego umysłu i serca. Zaakceptuj straty, wstyd, smutek, żal i wiele innych emocji.

Nowy rozdział pozwala odetchnąć

Nieznane potrafi wywołać strach, ale pokazuje też, jak odważną osobą jesteś. Daje ci to sygnał, że tak naprawdę jesteś w stanie stawić czoła wszelkim problemom, które pojawiają się na twojej drodze. Dzięki temu budujesz poczucie własnej wartości oraz pewność siebie.

Nowy rozdział oznacza też, że zaczynasz wszystko od początku. Możesz zatem ułożyć swoją teraźniejszość w sposób, który potrzebujesz. To natomiast pozwala odetchnąć. Dodaje wolności i chęci. Pozwala lepiej poznać siebie, dzięki czemu nieustannie się rozwijamy.

Rozdział dla ciebie

Przyszedł moment, aby budować teraźniejszość jako podstawę dla swoich potrzeb. To nie jest samolubne, jeśli pragniesz żyć po swojemu. Nie jest też egoistyczne to, że dobierasz do swojego otoczenia rzeczy i ludzi, dzięki którym możesz stać się lepszą osobą. Nowy rozdział stanowi otwarte drzwi dla lepszego jutra.

Ważne jest zatem, aby pamiętać o podejściu do całej sytuacji. Nastawienie jest bardzo ważne, bo to dzięki niemu odkrywamy coś, co będzie nam służyć.

Pora na szczęście

Nowy rozdział jest czymś, nad czym możesz mieć kontrolę. To natomiast pozwala ci na zbudowanie szczęścia, na które zasługujesz. Aby o to zadbać, pamiętaj zatem, żeby dbać o otoczenie, które jest wobec ciebie szczere i ci służy. Trzymaj przy sobie osoby, które są dla ciebie wsparciem i dla których również możesz nim być. Otaczaj się rzeczami, które potrzebujesz i nie wywieraj na sobie presji, że potrzebujesz więcej. A przede wszystkim kieruj się intuicją, bo to ona najlepiej wie, co jest twoją potrzebą.

Udostępnij: