Istnieją pewne utarte schematy i często powtarzane rady, dzięki którym nasze życie ma zmienić się na lepsze. Czy tak jest w istocie? Pewnych rzeczy wcale nie musisz robić, a mimo tego wciąż będziesz mieć dobre i udane życie!

Nie musisz żyć chwilą

„Nie rozpamiętuj przeszłości i dawnych krzywd, żyj chwilą i nie zwracaj uwagi na nic innego”. Takie rady słyszymy nader często. Jeśli żyjesz chwilą, nie przejmujesz się konsekwencjami i nie patrzysz w przyszłość, na pewno stracisz z oczu swój cel. To właśnie przyszłość i to co się z nią wiąże, sprawia że nasze wysiłki i starania są coś warte.

Nie musisz mieć idealnego związku

Ty i Twój partner wcale nie musicie do siebie pasować, jak dwie połówki pomarańczy. Idealnie się uzupełniać, wiedzieć o sobie wszystkiego i zaspokajać każdą swoją potrzebę. Pamiętaj, że tak naprawdę nie ma idealnych związków i idealnych par. W każdym występują dobre i złe chwile, ale najważniejsze jest to, żeby być przy sobie, gdy nadchodzą,

Nie musisz mieć bogatego życia erotycznego

Nie przejmuj się, jeśli Twoje życie seksualnie nie wygląda jak „50 twarzy Greya”. Udany i szczęśliwy związek wcale nie jest od tego uzależniony. Z upływem czasu większe znaczenie mają inne rzeczy: czułość, troska, bezpieczeństwo, zrozumienie i zaufanie. Seks jest ważny w relacji, ale nie najważniejszy- nie zapominaj o tym.

Nie musisz osiągnąć sukcesu przed 30-stką

A nawet 40-stką, czy 50-stką! Miarą dobrego i udanego życia wcale nie jest osiągniecie sukcesu. Każdy z nas ma inne priorytety i dla każdego sukces oznacza co innego. Wcale nie musisz poświęcać się rozwojowi kariery i pracy zawodowej po 16 godzin na dobę, jeśli Twoje wartości są zupełnie inne.

Nie musisz być wiecznie piękny i młody

Choć wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach panuje kult młodości i piękna, wcale nie musisz ślepo za nim podążać. Czas płynie i nic nie jest w stanie go zatrzymać, choćbyś bardzo się starał. Oczywiście nie oznacza to, że masz przestań o siebie dbać. Bądź aktywny, regularnie się ruszaj, zdrowo odżywiaj i nawadniaj. To pomoże Ci utrzymać zdrowie i dobre samopoczucie!

DZ

Udostępnij:

M A


Zobacz więcej


Sklep

subscribe img