5 rzeczy, o których w życiu dowiadujemy się zdecydowanie zbyt późno...

„Gdybym wiedział o tym wcześniej, moje życie potoczyłoby się zupełnie inaczej…” Oto kilka rzeczy, których dowiadujemy się zdecydowanie zbyt późno… Zastanów się nad nimi, a być może Twoje życie zmieni się na lepsze!

5 rzeczy, o których w życiu dowiadujemy się zdecydowanie zbyt późno...

Niektórych rzeczy dowiadujemy się w życiu zdecydowanie zbyt późno… Oto niektóre z nich!

Warto stawiać się na pierwszym miejscu

Od dzieciństwa powtarzano nam, że egoizm jest złą cechą. Jednak w niektórych okolicznościach bycie egoistą może być przydatne- zwłaszcza jeśli chodzi o zdrowy egoizm! Więc choć raz postaw się na pierwszym miejscu i pomyśl tylko o sobie. Naucz się kochać siebie. Zaakceptuj swoje uczucia i emocje, to jaką osobą jesteś naprawdę. Zacznij zauważać swoje mocne strony i przestań skupiać się na wadach. Okaż sobie cierpliwość, zrozumienie i szacunek. To da Ci szczęście i spełnienie.

Nie ma sensu odkładać wszystkiego na później

Podobnie wygląda sprawa z rzeczami, które wciąż odkładamy na później. Wypad do SPA, tatuaż, skok na bungee, a może adopcja psa ze schroniska? Pamiętaj, że marzenia się nie spełniają- marzenia się spełnia. Nawet jeśli twoje nie wydają się rozsądne, potrzebne, czy pierwszej potrzeby, jeśli tylko masz na nie ochotę- zrób to. Nie odkładaj swoich marzeń na później.

W życiu nic nie trwa wiecznie

Wszystko w życiu jest tymczasowe, zarówno te dobre, jak i złe chwile. Nawet najgorsze momenty kiedyś przeminą, pozostawiając po sobie wspomnienia. Naucz się żyć tu i teraz, przestań rozpamiętywać przeszłość i się w niej zatracać. Skończ z lękiem i obawami przed tym co będzie. Pogódź się z tym, że nie masz wpływu na pewne rzeczy.

Nie musisz trwać w niektórych relacjach

Możesz wybierać, jakimi ludźmi chcesz się otaczać i nie musisz ciągnąć toksycznych relacji na siłę. Zawsze możesz powiedzieć dość i odejść, jeśli ktoś Cię unieszczęśliwia lub sprawia, że źle się czujesz sam ze sobą. Nie daj sobie wmówić, że coś musi trwać, bo tak wypada, czy dla dobra innych.

Nie musisz się na wszystko zgadzać

Masz prawo powiedzieć „nie” na głos, gdy się z czymś nie zgadzasz, ktoś narusza Twoje granice lub źle Cię traktuje. Miej odwagę mieć swoje zdanie i bronić go w razie potrzeby. Nie ulegaj wpływom innych i nie dawaj sobą manipulować. Nie pozwalaj by inni Cię wykorzystywali do własnych celów.

Udostępnij: