Czerwone, fioletowe, niebieskie, zielone serce- co oznaczają emotikony?

Emotikony to znaki graficzne, które służą do wyrażania nastroju i emocji w sieci. Najczęściej używane emotki to nie tylko uśmiechy, ale też różnokolorowe serduszka. Ludzie wysyłają je sobie w rozmowach, by wyrazić do kogoś sympatię, czy głębsze uczucia, ale również w innych celach. Odpowiadamy, jakie jest ich znaczenie i symbolika. Co warto wiedzieć na ten temat?

  Kolorowe serca- co oznaczają te emotikony?

  Kolorowe serca to jedne z częściej używanych emotikon, nie tylko w wiadomościach, ale też mediach społecznościowych. Oprócz typowego czerwonego serca, dostępnych jest wiele innych kolorów emotek. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, że każdy kolor ma inne znaczenie i symbolikę. Dowiedz się, co oznaczają poszczególne z nich!

  Czerwone, fioletowe, niebieskie, zielone serce… ZNACZENIE Czarne serce

  Czarne serce może oznaczać smutek, zmartwienie i ból. W niektórych sytuacjach to także czarny humor.

  Fioletowe serce

  Serce w kolorze fioletowym oznacza współczucie, empatię, a także troskę, opiekuńczość i wyrozumiałość. Często jest używane w rozmowach miedzy dziećmi i rodzicami.

  Niebieskie serce

  To symbol przyjaźni, zaufania, lojalności i oddania. Niebieskie serce może być wyrazem nadziei.

  Zielone serce

  Zwykle zielone serce oznacza więź z naturą i otaczającym światem. Niektórzy wykorzystują zielone serce do wyrażenia zazdrości. 

  Żółte serce

  Żółte serce jest symbolem radości, szczęścia i optymizmu. Może oznaczać miłość przyjacielską lub braterską.

  Pomarańczowe serce

  Ten kolor serca oznacza przywiązanie i tęsknotę. Może symbolizować niechęć do związku i potrzebę pozostania na stopie przyjacielskiej.

  Brązowe serce

  Serce w kolorze brązowym może oznaczać miłość, którą cechuje dojrzałość, stabilność, bezpieczeństwo i spokój.

  Białe serce

  Białe serce oznacza czystość, niewinność i uczciwe zamiary. To zaufanie, oddanie i lojalność wobec drugiej osoby. Takie serce symbolizuje dobre intencje i prawdę.

  Czerwone serce

  Czerwone serce jest jednym z najczęściej używanych. Oznacza prawdziwą miłość, romantyczne uczucie, a czasem namiętność. Tego serca najczęściej używa się w rozmowie z ukochaną osobą, czy bliskim przyjacielem.

  ZOBACZ TAKŻE: Tych dziesięciu emotikon używają tylko „starzy ludzie”. Młodsze pokolenie uważa, że są niemodne!

   

  Udostępnij: