Czy wypada wysyłać smsy z życzeniami świątecznymi?

Życzenia świąteczne to tradycja nieodłącznie związana z Bożym Narodzeniem. W jaki sposób je składać? Czy wypada wysyłać smsy z życzeniami świątecznymi? Na te pytania odpowiada ekspertka od savoir- vivre!

  Życzenia świąteczne - najczęściej popełniane błędy

  Dominika Grodowska z Protocol School of Poland w rozmowie z Dzień Dobry TVN mówi o największych gafach i popełnianych błędach, związanych ze świątecznymi życzeniami:

  Błędy i gafy najczęściej wynikają z niechlujstwa i pójścia na łatwizn. Dla mnie najgorszym wyrazem życzeń są skopiowane z internetu wierszyki i kliknięcie "wyślij do wszystkich". One są niezindywidualizowane. Najlepsze życzenia to takie, które kierujemy prosto z serca, ale też do konkretnego serca.

  Czy wypada wysyłać smsy z życzeniami świątecznymi?

  W dzisiejszych czasach sposób, w jaki się komunikujemy z innymi, całkowicie się zmienił. Rozmowy przez Internet i telefon są codziennością i nikogo nie dziwi, że wiele osób w ten właśnie sposób wysyła świąteczne życzenia.

  Ekspertka od savoir-vivre uważa, że taka forma jest jak najbardziej dopuszczalna, ale pod pewnymi warunkami:

  Do niektórych naprawdę można napisać SMS, ale naturalnie nie będzie to najbardziej elegancka forma, bo wciąż jest nią kartka bądź list. Mówiąc krótko, wypada wysłać taki SMS, ale tu zasady są dokładnie takie same. Zastanawiam się, czego tej osobie życzyć, co sprawi jej przyjemność. Jak mówię do kogoś bezpośrednio, to też zastanawiam się, do kogo mówię. Im więcej serca, czasu, myśli włożymy, tym większa przyjemność sprawimy tej osobie, a przecież o to chodzi w tych życzeniach!

  Jak składać świąteczne życzenia?

  Oto najważniejsza i podstawowa zasada składania życzeń, którą każdy z nas powinien się kierować podczas Świąt Bożego Narodzenia: nie życz nikomu tego, co Tobie niemiłe!

  Jeśli nie masz pomysłu, czego życzyć drugiej osobie, zawsze możesz wykorzystać uniwersalną i bezpieczną formę: zdrowia, szczęścia, radości, sukcesu, uśmiechu! Takie życzenia są miłe, uprzejme, nikogo nie obrażą, ani nie wprawią w niepotrzebne zakłopotanie.

  ZOBACZ TAKŻE: Jak NIE składać życzeń na Święta?

  Udostępnij: