Koniec współdzielenia kont na Netfliksie! Szykują się WIELKIE zmiany!

Już niebawem Netflix wprowadzi nowe zasady dotyczące współdzielenia kont. Nie spodoba się to wielu użytkownikom popularnej platformy... Na czym dokładnie będą polegały zmiany i od kiedy zostaną wprowadzone?

  Współdzielenie konta na Netfliksie

  Oficjalnie konto Netflix mogą współdzielić osoby mieszkające w jednym gospodarstwie domowym. Firma nie zezwala na dzielenie kont użytkowników niemieszkających razem. Jednak nie wszyscy użytkownicy popularnej platformy zdają sobie sprawę z tego, że udostępnianie swojego konta na Netflixie osobom trzecim, jest niezgodne z regulaminem.

  Wielkie straty finansowe Netfliksa

  Netflix opublikował dane, z których wynika, że dziś nawet 100 mln osób na świecie dzieli się kontem, używając pożyczonych haseł, co powoduje ogromne straty finansowe. Przez brak możliwości dostatecznej kontroli, platformie od wielu lat nie udawało się zapanować nad użytkownikami, którzy nielegalnie użyczali swojego hasła innym.

  Zarząd Netfliksa podjął ostateczną decyzję! W 2023 roku platforma zabroni widzom współdzielić konta, w ramach oszczędności.

  Nowa strategia Netfliksa

  Dzielenie się hasłem z innymi użytkownikami stanie się wkrótce niemożliwe. Platforma ma definitywnie ukrócić ten nielegalny proceder, z którego korzystają miliony widzów na całym świecie. W jaki sposób zamierzają to zrobić?

  Nowa strategia Netfliksa ma polegać na tym, że właściciel głównego konta będzie weryfikowany za pomocą IP, identyfikatora urządzeń i aktywności na koncie. Dodatkowo zostanie wprowadzony kod weryfikacyjny, wysyłany do właściciela konta. Będzie on musiał być potwierdzony w ciągu 15 minut.

  Innym pomysłem jest wprowadzenie dodatkowych opłat w abonamencie, aby móc dalej „nielegalnie” udostępniać konto. Testy przeprowadzone w marcu 2022 roku pokazały, że koszt takiej nielegalnej usługi miałby wynosić ok. 12 zł za osobę.

  Kiedy nastąpią zmiany?

  Planowane zmiany mają objąć najpierw subskrybentów ze Stanów Zjednoczonych. Tam Netflix traci największe zyski, także ze względu na ogromną konkurencję w postaci platform oferujących podobne usługi.

  Co z użytkownikami z Polski? Na razie wciąż będziemy mogli korzystać z platformy w niezmienionej formie. Jednak Polacy także muszą liczyć się z tym, że Netflix niebawem wprowadzi zmiany, aby położyć kres nielegalnym działaniom w ramach współdzielenia kont z innymi użytkownikami.

  ZOBACZ TAKŻE: Powstał pierwszy film wyreżyserowany przez sztuczną inteligencję!

  Udostępnij: