Papież Franciszek jest w szpitalu! Czeka go operacja!

Papież Franciszek właśnie trafił do szpitala. Jak przekazał papieski rzecznik Matteo Bruni: „papież przejdzie zabieg w całkowitym znieczuleniu. Hospitalizacja potrwa kilka dni”. Dowiedz się więcej o stanie zdrowia głowy Kościoła.

  Papież Franciszek jest w szpitalu!

  Dziś media obiegła informacja o tym, że papież Franciszek trafił do szpitala. Jak przekazał papieski rzecznik Matteo Bruni:

  Papież przejdzie zabieg w całkowitym znieczuleniu. Hospitalizacja potrwa kilka dni.

  Co dolega papieżowi? Dlaczego trafił do szpitala?

  W oficjalnym komunikacie Stolicy Apostolskiej  możemy przeczytać, że papież zostanie poddany zabiegowi laparotomii i operacji plastycznej ściany brzucha z powodu przepukliny brzusznej.

  "Operacja, przygotowana w ciągu ostatnich kilku dni przez zespół medyczny asystujący Ojcu Świętemu, stała się konieczna z powodu uwięźniętej przepukliny, która powoduje nawracające, bolesne i pogarszające się zespoły subokluzyjne."

  Papież Franciszek choruje od długiego czasu

  Według doniesień włoskiej prasy, Franciszek obecnie zmaga się z niedrożnością jelit. Informacje o pogarszającym się stanie zdrowia papieża, coraz częściej docierają do opinii publicznej. Jak informuje portal tvn24, powołując się na agencję Reuters:

  Papież od pewnego czasu boryka się różnego rodzaju dolegliwościami. 86-latek często porusza się na wózku lub o lasce z powodu problemów z rwą kulszową. W 2019 roku przeszedł operację zaćmy, a dwa lata później - operację jelita grubego, na skutek czego stracił część tego organu.

  Franciszek cierpi też na "chorobę zakonnic", a podczas zeszłorocznej mszy bożonarodzeniowej w grudniu, z powodu bólu nie był w stanie wygłosić kazania! To nie koniec jego problemów zdrowotnych: niedawno przebywał w szpitalu z powodu problemów z oddychaniem i sercem.

  Papież Franciszek mówił o swojej rezygnacji

  W związku z tym 86-letni papież niedawno podpisał list o rezygnacji na wypadek, gdyby stan jego zdrowia się pogorszył. Franciszek mówił pod koniec roku:

  Jeśli stanę się niepełnosprawny z powodów medycznych lub z innych powodów, oto moja rezygnacja. Proszę ją mieć.

   

  Udostępnij: