Nad Polskę nadciąga Cyklon Paulina! Jakie zmiany przyniesie w pogodzie?

Szykują się kolejne zmiany w pogodzie. Nad Europę Zachodnią zbliża się Cyklon Paulina. Jakiej pogody możemy się spodziewać w najbliższym czasie?

Zgodnie z przewidywaniami synoptyków do naszego kraju zbliża się głęboki niż. Według doniesień ma on przynieść duże zmiany w pogodzie. Do części naszego kraju wróci zima. Część regionów będzie jednak bardziej cieplejsza, gdyż na termometrach pojawi się aż 10 st. C.

Podzielona pogoda w kraju

Na północy i północnym wschodzie naszego kraju już z rana mogą pojawić się niskie temperatury. W ciągu dnia pojawią się rozpogodzenia. Lokalnie mogą wystąpić też mgły.

Pogoda stopniowo będzie się zmieniać. Synoptycy zapowiadają, że będzie pochmurno. Słońce może pojawić się na północnym wschodzie oraz krańcach południowych.

W całym kraju mogą wystąpić niewielkie opady do 5-10 mm. W centrum kraju może pojawić się deszcz ze śniegiem oraz marznący deszcz, który będzie powodował gołoledź i śnieg. Na Pomorzu po Mazury i na wschód Mazowsza mogą wystąpić opady śniegu. Pokrywa śnieżna może wynosić od 2 do 4 st. C.

Zdjęcie Nad Polskę nadciąga Cyklon Paulina! Jakie zmiany przyniesie w pogodzie? #1

Na południu i południowym zachodzie temperatury w granicach 7-10 st. C. cieplej ma być w rejonach podgórskich do 12 st. C.

Warunki pogodowe będą niekorzystne w całej Polsce. Odczuwalna temperatura ma być niska. Wiatr umiarkowany, czasami porywisty, wschodni i południowy.

ZOBACZ TAKŻE: Protesty rolników w Polsce! Będą blokady dróg?!

Opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śnieg

Niestety opady deszczu mogą wystąpić w całej Polsce. Od Pomorza Gdańskiego po Podlaskie przewiduje się występowanie deszczu ze śniegiem, a także sam śnieg.

Na termometrach już o poranku na krańcach północno-wschodnich od -1 do -2 st. C. W centrum kraju temperatury dodatnie od 6-7 st. C. Porywisty wiatr tylko u podnóża Karpat. W pozostałej części kraju wiatr słaby i umiarkowany.

Udostępnij: