Pilny komunikat Action! Sklep wycofuje popularny produkt, który jest niebezpieczny dla zdrowia!

W specjalnym komunikacie wydanym przez sieć sklepów Action umieszczono informacje o niebezpiecznym produkcie. Sklep informuje o zaprzestaniu używania go i w miarę możliwości zwrotu zakupionego produktu do sklepu. O jaki produkt chodzi?

Sklep Action na swojej stronie internetowej wydał specjalny komunikat ostrzegawczy dotyczący jednego ze swoich produktów. Informacja została oznakowana czerwonym znakiem ostrzegawczym.

Komunikat Action

Komunikat wydany przez sieć sklepów Action dotyczy jednego z produktów, który znajduje się na półkach sklepu. Ta informacja przestrzega o użytkowaniu tego przedmiotu. Kliencki, którzy zakupili dany produkt mogą zwrócić go do sklepu bez okazywania dowodu zakupu.

Informacja pojawiła się pod hasłem „ Ważne informacje o produkcie”.

Wycofany produkt z obiegu

Apel dotyczący niebezpiecznego przedmiotu dotyczy przyborów kuchennych. Przybory te nie powinny być pod żadnym pozorem używane w domu. Przybory kuchenne są w zestawie trzech sztuk.

Komunikat jest bardzo poważny, dotyczy bezpieczeństwa klientów.

Apel skierowany do klientów brzmi następująco:

PENGO SPA wycofuje ze sprzedaży powyższy Zestaw przyborów kuchennych (kod EAN 8003512787676). Dotyczy to wyłącznie artykułów o numerze partii Q 116784. Produkt sprzedawany był od czerwca 2023 do stycznia 2024. Numer partii znajduje się na etykiecie produktu, jak pokazano na powyższym obrazku – apel skierowany do klientów sklepu Action

Sklep przeprasza za utrudnienia, informując jednocześnie o możliwości zwrotu zakupionego produktu, z możliwością otrzymania zwrotu kosztów.

Zdjęcie Pilny komunikat Action! Sklep wycofuje popularny produkt, który jest niebezpieczny dla zdrowia! #1

Otrzymasz pełny zwrot pieniędzy, nawet jeśli nie posiadasz już dowodu zakupu – czytamy w komunikacie

Powody wycofania produktu ze sprzedaży

Przedmioty, o których mowa stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia. Wykryto w nich bowiem duże ilości “pierwszorzędowych amin aromatycznych”. To stało się głównym powodem wycofania przyborów kuchennych.

Produkt ten jest oznaczony kodem EAN 8003512787676. W sklepie występuje pod numerem 3014754, numer partii niebezpiecznego artykułu to Q 116784.

Niebezpieczne substancje

Jeśli w produktach wykryto duże ilości "pierwszorzędowych amin aromatycznych", może to być niebezpieczne dla zdrowia. Pierwszorzędowe aminy aromatyczne to substancje chemiczne, które mogą być potencjalnie szkodliwe dla zdrowia ludzkiego. Mogą być one kancerogenne i mogą powodować inne problemy zdrowotne, jeśli są spożywane lub mają kontakt z ciałem w dużych ilościach.

ZOBACZ TAKŻE: Żółty pył znad Sahary nad Polską!

Pochodzą one najczęściej z procesów produkcyjnych lub mogą być obecne jako zanieczyszczenia w produktach, takich jak barwniki, leki, kosmetyki itp. Mogą powstawać również w wyniku reakcji chemicznych.

W przypadku wykrycia dużej ilości pierwszorzędowych amin aromatycznych w produktach, ważne jest podjęcie odpowiednich działań, takich jak zaprzestanie spożycia, używania tych produktów, zgłoszenie tego organom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo żywności oraz zapobieganie dalszemu narażeniu na te substancje.

Organizacje zdrowia publicznego i agencje regulacyjne często podejmują działania w celu ograniczenia występowania tych substancji w produktach, aby chronić zdrowie publiczne.

Udostępnij: