
Człowiek, który porusza się w tłumie, nie dojdzie dalej niż ...
Człowiek, który porusza się w tłumie, nie dojdzie dalej niż inni. Ten, który chodzi samotnie, może znaleźć się tam, gdzie nikogo przed nim nie było.
Człowiek może wszystko, jeśli tylko wystarczająco mocno tego chce.
Kłóćcie się, ile chcecie, niech latają talerze, ale nigdy nie kończcie dnia bez zgody.
Ludzie częściej marzą o powrotach niż o odjazdach.
Nikt nie może sądzić drugiego, ponieważ nikt nie zna samego siebie.
Człowiek nie ma prawa sądzić innego człowieka i nie może brać prawa w swoje ręce.
Kiedy widzimy ciągle tych samych ludzi (…)
stają się oni w końcu częścią naszego życia.
A skoro są już częścią naszego życia, to chcą
je zmieniać. Jeśli nie stajemy się tacy, jak tego oczekiwali, są niezadowoleni. Ponieważ ludziom wydaje się, że wiedzą dokładnie jak powinno wyglądać nasze życie. Natomiast nikt nie wie, w jaki sposób powinien przeżyć własne życie.
The reasonable man adapts himself to the world;the unreasonable man persists in trying to adapt the world to himself. Therefore all progress depends on the unreasonable manrozsądny człowiek przystosowuje się do świata;nierozsądny człowiek usiłuje wytrwale dostosować świat do siebie. Dlatego cały postęp zależy od nierozsądnych ludzi.
I dopiero gdy wielki ból osobisty zaorał mu i zbronował duszę, na tym gruncie użyźnionym krwią własną i skropionym niewidzialnymi dla świata łzami wyrosła osobliwa roślina: współczucie powszechne, ogarniające wszystko - ludzi, zwierzęta, nawet przedmioty, które nazywają martwymi.
Najniewdzięczniejszy twór na świecie: człowiek.
Najgorsi są Ci ,ktorzy przytakują na wszystko co inni mowią..Nie maja własnego zdania, są bierni ,ugodowi, przystosowują się do okoliczności ,głupio się usmiechają podczas rozmowy . Ci... nigdy nie wiadomo co naprawdę myślą w swoich główkach. Ci są najbardziej niebezpieczni, tym nie można ufać.