Wszyscy mamy cięższe momenty i dajemy się pożerać myślom, które tak naprawdę niczego dobrego nie wnoszą do naszego życia. Pochłaniają całą naszą energię i bardzo często sprawiają, że podejmujemy złe decyzje. Jak odpocząć od takich myśli i osiągnąć spokój?

Medytacja

Dla wielu ludzi jest to jedynie marnowanie czasu. W rzeczywistości jednak dobrze przeprowadzona medytacja pozwala na wyciszenie swojego umysłu oraz ciała. Skupiamy się na przestrzeni, która jest spokojna i cicha. Wszystko inne przepływa w zwolnionym tempie i jesteśmy w stanie zrobić pewną pauzę, dzięki której możemy odetchnąć.

Kontakt z naturą

Człowiek potrzebuje kontaktu z naturą, bo sami nią jesteśmy. Przyroda wycisza, dodaje energii i napełnia spokojem. Warto zatem wybrać się na spacer do parku lub przejść się przy brzegu wody, aby poczuć, że wszystko dookoła nas żyje w swojej harmonii i spokoju.

Pomyśl o tym, co dobre

Nieważne w jak ciężkim momencie życia się znajdujemy, to i tak spotykają nas pozytywne i miłe rzeczy. Wystarczy jedynie chcieć je dostrzec i skupić na nich swoje myśli. Pozytywne rzeczy dodają nam nadziei i spokoju. Wypełniają radością, która następnie motywuje nas do dalszego działania i niepoddawania się.

Pamiętaj, że jesteś tu i teraz

Ludzie uwielbiają zastanawiać się, co będzie kiedyś. Skupiają się na czarnych scenariuszach, zapominając o teraźniejszości. Pamiętaj, że jesteś tu i teraz. Zapomnij na chwilę o tym, co było lub będzie. Zaczerpnij przyjemność z chwili obecnej, bo tylko ona jest czymś prawdziwym.

Wybierz słowo klucz

Każdy z nas ma pewną rzecz, która nas uspokaja. Może to być dźwięk deszczu, szum wody, śpiew ptaków lub wiele innych rzeczy. W momencie, kiedy negatywne myśli zaczynają zasypywać twój umysł, to powtarzaj sobie w głowie słowo, które cię uspokoi. Powtarzaj, dopóki nie poczujesz wyciszenia. W ten sposób zablokujesz wszelkie złe myśli przed przejęciem kontroli nad twoją duszą.

Negatywne myśli zatruwają nasze serce, sprawiając, że tracimy wszelkie chęci. Przerwa od nich jest wręcz wskazana, aby całkowicie się w nich nie zatracić.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img