Pewnie każdy z nas, choć raz w swoim życiu spotkał osobę, która wyssała z niego energię i pozbawiła chęci do działania. Nawet po kilkuminutowej rozmowie pojawiło się zmęczenie, osłabienie lub ból głowy. Dlaczego tak się stało? Na swojej drodze mogłaś spotkać wampira energetycznego. Dowiedz się, kim jest i jak się przed nim skutecznie bronić.

Kim jest wampir energetyczny?

Wampirem energetycznym określana jest osoba, która ma na innych negatywny wpływ. Wysysa z ludzi dobrą energię i radość, pozbawia pewności siebie, sił i chęci do życia. Po spotkaniu z wampirem energetycznym czujemy się zmęczeni, osłabieni i pozbawieni pozytywnej energii.

Jak go rozpoznać?

Wampir energetyczny może działać świadomie i z premedytacją lub zachowywać się w ten sposób, nie zdając sobie z tego sprawy.

Wampiry energetyczne mogą w świadomy sposób przenosić na innych swoje problemy. Celowo wykorzystywać innych, zrzucać na nich swoje problemy i niepowodzenia. Mogą manipulować i szantażować emocjonalnie drugą osobę.

Wampiry energetyczne mogą też w sposób nieświadomy obciążać innych. Wymagają uwagi, szukają akceptacji, wsparcia, pocieszenia, pomocy. Takie osoby są egoistyczne i zapatrzone w siebie, przez co nie zauważają, jak ich zachowanie wpływa na innych.

Kto może być wampirem energetycznym?

Wampirem może być każda osoba w naszym otoczeniu, która przekracza nasze granice, wykorzystuje do swoich celów, manipuluje, by samemu poczuć się lepiej. Wampir nic nie daje w zamian, nie wspiera i nie pomaga, a wręcz stawia się w roli ofiary, wzbudza w nas litość i poczucie winy.

Istnieje prosty sposób na to, by rozpoznać wampira energetycznego. Po spotkaniu z taką osobą czujesz się smutny, przygnębiony, pozbawiony nadziei i energii.

Jak bronić się przed wampirem energetycznym?

Wampiry energetyczne to osoby, których lepiej unikać i trzymać się od nich z dala. Nie zmienimy ich, ani nie naprawimy na siłę. Najlepszym sposobem jest całkowite zerwanie kontaktu, a jeśli z jakiś powodów nie możemy tego zrobić, powinniśmy postawić granicę, asertywnie odmawiać i nie dawać się manipulować. Zachowanie wampira może wpłynąć na nas destrukcyjnie, dlatego nie pozwól się uwikłać w jego osobiste problemy.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img