To w jaki sposób zaczynasz poranek, wpływa na to, jak będzie wyglądał cały Twój dzień. Pewne nawyki i zachowania mogą źle na Ciebie oddziaływać. Przedstawiamy listę rzeczy, z których powinieneś jak najszybciej zrezygnować dla własnego dobra.

Poranne zwyczaje, z których musisz jak najszybciej zrezygnować dla swojego dobra!

Za mała ilość snu

Sen wpływa na prawidłowe funkcjonowanie, zapewnia dobry nastrój i samopoczucie. Naukowcy odkryli, że zbyt mała ilość snu może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych, m.in. kłopotów z układem pokarmowym, oddechowym, krążenia oraz odpornością. Śpij co najmniej 6-8 godzin, a zachowasz zdrowie na dłużej!

Jeszcze 5 minut…

Każdy z nas zna ten stan, gdy nie możemy się do końca obudzić, a wyjście spod ciepłej kołdry wydaje się niemożliwe... Wciąż naciskamy budzik, powtarzając sobie „jeszcze tylko 5 minut”. Potem okazuje się, że pozornie krótka drzemka doprowadziła do tego, że zaspaliśmy i przez to cały poranek upływa nam w biegu, nerwach i stresie…

Pomijanie śniadania

Wiele osób rano nie ma czasu i przez to pomija śniadanie. To duży błąd. Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia, który doda Ci energii i sił na kolejne godziny.

Wstań wcześniej i poświęć kilka chwil na to, aby zjeść je w spokoju. Owsianka, jajecznica, kanapki z pełnoziarnistego pieczywa, sałatka czy koktajl owocowo-warzywny to dobry i zdrowy sposób ma rozpoczęcie dnia. Regularne spożywanie posiłków pomoże utrzymać prawidłową masę i doda Ci energii na wiele godzin!

Papieros i kawa zamiast posiłku

Ten zestaw to najgorsze, co możesz sobie zafundować z samego rana. Badania pokazują, że palenie papierosów przed zjedzeniem śniadania sprawia, że w organizmie pozostaje więcej nikotyny, niż u osoby, która pali po porannym posiłku. Lepiej zrezygnuj z tego szkodliwego nawyku!

Pomijanie porannych ćwiczeń

Poranne ćwiczenia pobudzają metabolizm, spalanie kalorii i zwiększają naszą produktywność. Pozwalają naładować Ci się energią i nabrać sił na resztę dnia. Rano poświęć kilka minut na to, żeby się rozciągnąć i wykonać kilka ćwiczeń. Może poranny jogging lub wyjście na basen wejdzie Ci w nawyk?

DZ

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img