Niektórzy z nas potrafią nieco bardziej zachować trzeźwy umysł w skrajnych sytuacjach i co by się nie działo, myślą racjonalnie. Nie pozwalają, by emocje nimi zawładnęły i potrafią kontrolować swoje słowa i działania. Poniżej przedstawiamy zestawienie osób mających nerwy ze stali.

Koziorożec

Jest znany z mistrzowskiego opanowania. Nikt inny jak on nie potrafi działać rozsądnie nawet w skrajnych warunkach. Potrafi podejmować racjonalne decyzje ze względu na analityczny umysł i inteligencję. Prawdziwy geniusz, który potrafi zachować powściągliwość. Ciężko pracuje, dzięki czemu może dorobić się fortuny i uznania.

Byk

Osoby spod tego znaku są bardzo zachowawcze. Dozują swoją energię i stronią od jej zużywania wtedy, kiedy nie ma to sensu. Starają się być z dala od zamieszania i nie angażować się w kłótnie, dzięki czemu cieszą się stabilnością psychiczną i dobrym, niezakłóconym nastrojem. Uwielbiają powiedzenie "przezorny zawsze ubezpieczony", które dokładnie obrazuje ich osobowość.

Waga

Osoby spod tego znaku zachowują spokój mimo wszystko, nie tracą cierpliwości. Trzymają swoje nerwy na wodzy, a tendencja do spokojnego życia jest ich charakterystyczną cechą. Waga jest zachowawcza i stara się zrozumieć przyczynę wszystkiego, dlatego daje sobie czas na namysł. Wyróżnia ją niespotykana równowaga w każdej sytuacji, niezwykle ciężko ją z niej wyprowadzić. Wagi ponadto nie mają tendencji do narzekania, a wprost przeciwnie - niczym największy optymista waga dostrzega dobre strony i skupia się na pozytywach. Ma tendencję do kierowania się rozumem, a nie rozsądkiem, dlatego czasami sprawia wrażenie osoby bez emocji.

Wodnik

Nawet w najbardziej stresogennych sytuacjach zachowa spokój. Potrzebuje również czasu na namysł, w przeciwieństwie do koziorożców. Najbardziej sprzyjających ku temu warunków upatrują w spokoju, dlatego czasami potrzebują odcięcia się od towarzystwa i wyciszenia. Dopiero wtedy potrafią zebrać myśli i przeanalizować sytuację. Nigdy nie podejmą decyzji pod wpływem chwili, dlatego nigdy jej nie żałują. Ich wybory są niezwykle przemyślane. Ponadto cechują się ogromną kreatywnością przy rozwiązywaniu problemów, dlatego często to one wpadają na najlepsze rozwiązania.

NB

Udostępnij:

M A


Zobacz więcej


Sklep

subscribe img