Twój nastrój jest obniżony, odczuwasz smutek i przygnębienie bez przyczyny? Tracisz radość z życia i nie potrafisz czerpać z niego przyjemności? Nieustannie towarzyszy Ci wyczerpanie, poczucie bezradności i rezygnacji? Sprawdź, co może być przyczyną twojego złego samopoczucia. Podpowiadamy, jakie rzeczy mogą potajemnie wyniszczać Cię od środka.

Co może być przyczyną Twojego złego samopoczucia?

Choć na pozór prowadzisz idealne życie, tak naprawdę nic Cię nie cieszy? Często jesteś smutny, przygnębiony i pozbawiony energii? Nie masz sił do działania i masz wrażenie, że nic Ci się nie uda? Nie wiesz skąd się biorą czarne myśli i jak sobie z nimi poradzić? Podpowiadamy, co może być przyczyną Twojego złego samopoczucia!

Te rzeczy potajemnie wyniszczają Cię od środka

Izolujesz się

Izolujesz się, ograniczasz kontakty z innymi i unikasz spotkań towarzyskich. Nawet jeśli z kimś się spotykasz lub wychodzisz, nie odczuwasz z tego żadnej przyjemności, robisz to z obowiązku. Takie postępowanie może przynieść wiele szkód. Brak więzi społecznych i sieci wsparcia, sprawia że jesteś coraz bardziej samotny, a co za tym idzie nieszczęśliwy.

Otaczaj się pozytywnymi osobami, które zarazą Cię pozytywną energią i dobrym nastrojem. Nawet jeśli jesteś osobą, która woli spędzać czas sama, to nie odcinaj się całkowicie od innych.

Krytycznie się oceniasz

Jeśli ciągle skupiasz się na swoich wadach, wyolbrzymiasz słabości, oceniasz się krytycznie i nie zauważasz tego, co w Tobie dobre, sam się unieszczęśliwiasz. Wewnętrzny głos cały czas Cię dręczy, zastrasza i niszczy twoją samoocenę. To sprawia także, że inni odbierają Cię w taki sam sposób. Jeśli chcesz z tym skończyć, pomyśl, czy traktowałbyś kogoś tak ostro, jak traktujesz siebie?

Zamartwiasz się

Nadmierne zamartwianie się i przejmowanie wieloma sprawami to szkodliwy nawyk. To utrudnia życie i sprawia, że jesteś wiecznie nieszczęśliwy, odczuwasz nieustanny lęk i niepokój. Nie skupiaj się na najgorszych scenariuszach i nie martw na zapas, żyj tu i teraz i zacznij cieszyć się chwilą. Tylko w ten sposób zwalczysz takie toksyczne zachowania.

Tłumisz emocje

Gdy tłumisz i kumulujesz w sobie emocje, zwłaszcza te złe, to z czasem się nawarstwiają i kumulują, aby wybuchnąć w najmniej oczekiwanym momencie. Nieumiejętność właściwego rozpoznawania i wyrażania emocji to spory problem. Na szczęście możesz z nim walczyć. Daj sobie czas, by zrozumieć swoje emocje, mów otwarcie co czujesz, co Cię boli, denerwuje, lub z czym się nie zgadzasz. Od razu poczujesz jak z Twoich ramion spada spory ciężar.

Udostępnij:


Zobacz więcej


Sklep

subscribe img