Znany amerykański raper Kanye West od dawna otwarcie mówi o swoim braku zainteresowania czytaniem książek. Nazywa siebie „dumnym nieczytelnikiem”, a w ostatnim wywiadzie przyznał wprost, że „nigdy nie przeczytał żadnej książki, a czytanie jest dla niego jak jedzenie brukselki.”

Kanye West to kontrowersyjny celebryta

Kanye West to amerykański raper, wokalista, producent muzyczny. Uznawany jest za jedną z najważniejszych gwiazd muzyki popularnej XXI wieku. Sławę zawdzięcza nie tylko tworzonej przez siebie muzyce, ale charyzmatycznej osobowości, licznym kontrowersjom i związkowi z Kim Kardashian. Zasłynął też z tego, że był kandydatem na prezydenta Stanów Zjednoczonych w 2020 roku. Ostatnio ogłosił, że otwiera własną szkołę i przyznał, ze sam nie przeczytał żadnej książki.

Kanye West jest „dumnym nieczytelnikiem”

Kanye West od dawna otwarcie mówi o swoim braku zainteresowania czytaniem książek. Nazywa siebie „dumnym nieczytelnikiem” już odkąd 13 lat temu wydał… własną książkę „Thank You and You’re Welcome”.

Książka Westa składa się zaledwie z 52 stron, na których znajdują się głównie sentencje i złote myśli rapera. Co ciekawe na niektórych stronach jest zaledwie kilka słów, a na innych w ogóle nie ma tekstu.

Ta książka to zbiór moich przemyśleń, teorii. Tyle razy niewłaściwie przytaczano moje słowa, że postanowiłem sam opublikować tom z kanyeizmami. Moim ulubionym jest: „Przyzwyczaj się do bycia wykorzystywanym”.

Znany raper mówi, że NIGDY nie przeczytał żadnej książki

Kanye West jest dumny z tego, że nie przeczytał żadnej książki i ogłasza, że nie ma zamiaru tego robić w przyszłości:

Czasem ludzie piszą powieści, w których tak bardzo skupiają się na sobie. Nie jestem fanem książek. Wolę czerpać informacje dzięki robieniu nowych rzeczy, poznawaniu nowych ludzi – z prawdziwego życia.

„Czytanie jest jak jedzenie brukselki”

West publicznie opowiada o swojej niechęci do książek. W rozmowie z CEO platformy Alo Yoga, Dannym Harrisem, znany raper zarzekał się, że nigdy nie przeczytał żadnej książki. Porównał także czytanie do nieprzyjemnej czynności, jaką według nie jest jedzenie brukselki.

West otwiera własną szkołę, by kształcić nowe pokolenia

I choć West wypowiada otwartą wojnę czytelnictwu… niedawno otworzył własną szkołę. Kontrowersyjny celebryta w chrześcijańskiej Donda Academy ma zamiar kształcić przyszłych, pewnych siebie liderów. Przedmioty jakich będą się uczyć jego przyszli uczniowie to m.in. inżynieria żywienia, mieszkalnictwo, motoryzacja, informatyka oraz technika rakietowa, a także sztuki wizualne, chór oraz parkour.

ZOBACZ TAKŻE: https://cytaty.pl/czlowiek/70954,dlaczego-warto-czytac-ksiazki-8-powodow-aby-siegnac-po-ksiazke.html

Udostępnij:

Sklep