Pewnie niejednokrotnie zastanawialiście się, co spowodowało, że dana osoba zainteresowała się drugą osobą i co połączyło tych dwoje ludzi, tym bardziej, kiedy wybranek/wybranka odbiegają od ideału, o którym zawsze marzyli. Otóż niemal każdy z nas ma w sobie coś wyjątkowego, co sprawia, że przyciągamy do siebie ludzi i zwracamy ich uwagę. Jakie czynniki osobowościowe i zachowania sprawiają, że nasza atrakcyjność wzrasta?

Czym jest atrakcyjność?

Czy atrakcyjność może być tylko fizyczna? Okazuje się, że nie! Atrakcyjność to nic innego, jak przyciąganie pozytywnej uwagi innych, czyli pragnienie podobania się innym ludziom. Niemniej jednak trzeba zdać sobie przede wszystkim sprawę, że nie da się podobać wszystkim i to w każdych okolicznościach. Ile ludzi na świecie tyle upodobań, przyzwyczajeń i potrzeb. Osoba, która nas zna będzie inaczej nas postrzegała niż ktoś przypadkowo spotkany na ulicy. Co w takim razie może wpływać na naszą atrakcyjność, jeżeli nie spojrzymy jedynie na cechy fizyczne, a skupimy się na czynnikach osobowości i zachowania?

ZOBACZ TAKŻE:  Chcesz rozpalić ogień w sypialni? Zaproponuj partnerce kilka nowości!

Rzeczy, które wpływają na naszą atrakcyjność

1. Pomaganie - zdecydowanie za osoby atrakcyjne uważani są ludzie, którzy mają w sobie ogromne pokłady empatii. Bezinteresowne pomaganie jest znacznie cenniejsze niż cechy osób, które są skupione tylko i wyłącznie na sobie. Często osoby, które bezinteresownie pomagają mają w sobie również ogromne pokłady wyrozumiałości i za każdym razem mocno angażują się w dany temat. To zdecydowanie podnosi ich atrakcyjność.

2. Poczucie własnej wartości - pewność siebie, jednak ta niezbyt przesadna, oraz poczucie własnej wartości są uważane za jedne z najbardziej atrakcyjnych cech. Osoby, które wiedzą do czego dążą i jakie są, mają świadomość swoich mocnych stron i tym samym przyciągają do siebie ludzi, którzy chcą z nimi spędzać czas. Warto jednak uważać, gdyż od pewności siebie do zarozumialstwa jest tylko jeden krok.

3. Łatwość w podejmowaniu decyzji - naszą atrakcyjność podnosi nie tylko pewność siebie, czy empatia, ale również szybkość w podejmowaniu decyzji. Osoby konkretne i zawsze gotowe do działania cieszą się uznaniem innych i są często przez nich podziwiane. W tym wypadku na naszą atrakcyjność wpływa również umiejętność radzenia sobie w stresowych oraz niespodziewanych sytuacjach.

4. Pasja - nie da się ukryć, że osoby mające pasję również wydają się bardziej atrakcyjni, od tych, które nie mają w swoim życiu nawet jednej rzeczy, która sprawia im przyjemność. Zazwyczaj osoby z pasją mają otwarty umysł i skupiają się na samorozwoju i doskonaleniu swojego hobby. Są interesujące oraz potrafią zaskakiwać i dyskutować niemal na każdy temat. Otwarty umysł wiąże się również z tym, że są niezwykle dojrzałe. Przebywanie w ich towarzystwie to sama przyjemność.

5. Dystans i poczucie humoru - osoby z poczuciem humoru potrafią rozładować nawet najbardziej napiętą atmosferę i sprawić, że dobrze czujemy się u ich boku. Uśmiech zdecydowanie powoduje, że wzrasta atrakcyjność danej osoby. Optymiści są znacznie lepiej odbierani przez społeczeństwo od pesymistów, którzy wiecznie narzekają. Poczucie humory to zdecydowanie jedna z tych cech, która podnosi atrakcyjność danej osoby.

ZOBACZ TAKŻE:  Jak wzbudzić w sobie pożądanie na zawołanie? To warto wiedzieć!

Udostępnij:

Sklep