Japońskie znaki zodiaku

Okazuje się, że japoński horoskop opiera się nie na znakach zodiaku, a cyfrach. Jak obliczyć, która z nich nam odpowiada? Sprawdźcie, co przypisuje się każdej z nich!

Horoskop japoński

Japoński horoskop powstał wiele lat temu. Rozpowszechnił go pierwszy z szogunów w historii tego kraju. Do każdej cyfry, z których składa się zodiak japoński jest przypisana planeta lub gwiazda. Niektórzy wierzą, że mają one realny wpływ na życie i wydarzenia, które szykuje los.

Aby dowiedzieć się, jak cyfra jest nam przypisana, należy dodać każdą z cyfr z daty narodzin. Jeśli jej suma jest dwucyfrowa, poszczególne z nich należy ponownie do siebie dodać, aż do momentu otrzymania wyniku jednocyfrowego.

Japońskie znaki zodiaku

Jedynka – odpowiada jej Słońce. Takie osoby są ambitne i za wszelką cenę dążą do sukcesu. Lubią kierownicze stanowiska, lecz jeśli coś pójdzie nie tak, winą obarczają nie siebie, a całe otoczenie.

Dwójka – jej opiekunem jest Księżyc. Cechuje je towarzyskość, a w ich pobliżu zawsze znajduje się wiele ludzi. Cieszą się z życia, są pogodne, a swoją pozytywnością zarażają wszystkich wokół.

Trójka – za trójkę odpowiada Jowisz. Osoby te chcą mieć dobre stosunki z otaczającym je światem. Są doskonałymi obserwatorami, choć niechętnie zagłębiają się w problemy. Zazwyczaj fortuna im sprzyja.

Czwórka – opiekę sprawuje nad nią Saturn. W życiu często osiąga finansowy sukces. Twardo stąpają po ziemi i nie boją się ciężkiej pracy na sukces. Jest solidna i można na nią liczyć.

Piątka – jej planetą opiekuńczą jest Merkury. To prawdziwy wulkan energii. Szybko podejmuje decyzje i zdecydowanie nie lubi nudy. Często potrzebuje zmian.

Szóstka – odpowiada jej Wenus. Zazwyczaj ma wyniosłe cele. Cechuje jej poczucie estetyki, zamiłowanie od sztuki i muzyki. Bywa łatwowierna, czego musi ponosić konsekwencje.

Siódemka – jej planetą jest Uran. Zazwyczaj trudno im nawiązywać przyjaźnie, przez co mogą być osamotnione. Z trudnością przychodzi im zaufanie. To tyczy się również sfery uczuciowej. Wyróżnia je logiczne myślenie.

Ósemka – planeta opiekuńcza to Mars. To miłośnicy ryzyka, którzy potrafią odnaleźć się w każdej sytuacji. Odnoszą sukcesy zawodowe oraz finansowe.

Dziewiątka – opiekuńczą planetą jest Neptun. Ich nastroje często ulegają zmianie. Są samodzielne i wytrwale dążą do wyznaczonych celów. Często zbyt krytyczne wobec siebie. W stosunku do wrogów potrafią być mściwi i bezwzględni.

Udostępnij: