Nie żyje Siergiej Kuzniecow. Znany z przeboju "Biełyje rozy" muzyk został znaleziony w swoim domu

Nie żyje Sergiej Kuzniecow, który zasłynął na świecie dzięki przebojowi „Biełyje rozy". Muzyk zmarł w wieku 58 lat.

Zmarł Sergiej Kuzniecow

W miniony poniedziałek media donosiły o śmierci jednego z twórców przeboju „Biełyje rozy". Informację o tym, że Siergiej Kuzniecow nie żyje, przekazała telewizja w Orenburgu, a także portal gazeta.ru.. Mężczyzna zmarł 7 listopada, a według nieoficjalnych informacji przyczyną zgonu 58-latka był atak serca.

Według informacji znalezionych na portalach wynika także, że Kuzniecow cierpiał na marskość wątroby.

Co ciekawe, zaledwie kilka miesięcy temu zmarł także Jurij Szatunow, który tak jak Sergiej Kuzniecow był członkiem zespołu "Łaskowyj Maj". Według informacji przekazanych przez media mężczyzna zmarł z powodu ataku serca w wieku 48 lat.

Zobacz także: Nie żyje wielki artysta Maciek Kossowski. Autor przeboju „Dwudziestolatki” zmarł w tragicznych okoli

Kim był Sergiej Kuzniecow?

Sergiej Kuzniecow był znanym i uznanym rosyjskim muzykiem, który urodził się w 1964 roku w Miednogorsku. Już jako młody chłopak samodzielnie nauczył się gry na pianinie oraz gitarze. Ukończył także szkołę muzyczną. W latach 80-tych poznał Jurija Szatunowa, z którym wspólnie założyli zespół "Łaskowyj Maj" znany najbardziej z hitu „Biełyje rozy”, ale dużą popularnością cieszyły się także inne ich utwory tj. „Mama”, „Czerniła dla piatogo kłassa”, „Czernilnoje niebo”, „Nowyje Formy”  oraz „Raduga noczju”.

Chociaż zespół odnosił sukcesy, Kuzniecov zdecydował się na opuszczenie grupy "Łaskowyj Maj". Jak donosiły media, zdecydował się na taki krok z powodu "różnic w podejściu do twórczości".

Udostępnij: