Jak być szczęśliwym samym ze sobą? Te rady warto wziąć sobie do serca

Każdy z nas dąży do tego, aby być szczęśliwy i żyć pełną piersią. Choć mamy różne potrzeby i dla każdego z osobna szczęście oznacza zupełnie coś innego, to zawsze warto zadbać o to, aby być szczęśliwym samym ze sobą. Jak tego dokonać i tym samym nie narzucać się drugiej połówce? Oto kilka przydatnych sugestii.

  Ludzie mają to do siebie, że wyolbrzymiają swoje niepowodzenia i porażki oraz częściej skupiają się na własnych niedostatkach niż patrzą na pozytywne aspekty życia. Dlaczego nie potrafimy się cieszyć z tego, co mamy i żyć szczęśliwie pełnią życia? Jak sprawić, by chłonąć każdą chwilę i dążeniem do własnego szczęścia nie obciążać przy tym swojego partnera? A może jesteś singielką, która chce być po prostu szczęśliwa sama ze sobą i nie potrzebuje do tego ciągłego czekania, aż w twoim życiu pojawi się mężczyzna? Poznaj kilka rad, które pomogą ci cieszyć się życiem bez angażowania w to ukochanej osoby.

  1. Dbaj o siebie

  Jedna z podstawowych zasad, jak być szczęśliwym dotyczy tego, aby być dla siebie łaskawym. Jeżeli czujesz się zmęczona nie zmuszaj się do rzeczy, na które w danym momencie nie masz ochoty. Weź pod uwagę własne potrzeby i nie kieruj się sugestiami innych. Nie musisz być w ciągłym biegu i spełniać zachcianek innych ludzi, aby czuć szczęście. Wystarczy posłuchać siebie i robić to, na co naprawdę ma się ochotę. Jeśli czujesz, że masz ochotę na tzw. nicnierobienie, po prostu tak zrób.

  2. Zwracaj uwagę na własne potrzeby

  Zastanów się co sprawia ci radość i tym samym pozwala ci się zrelaksować. Dla jednych może być to uprawianie sporty, dla innych gotowanie. Każdy z nas ma zajęcie, podczas którego czujemy się zrelaksowani, a nasze myśli wolno przepływają przez głowę. Znajdź sposób i chwilę, podczas której będziesz mogła zapomnieć o całym świecie i skupić się na tym, co jest tu i teraz. Każdy człowiek potrzebuje chwili wyciszenia i skupienia się na własnych potrzebach. Kiedy tylko uda ci się znaleźć na to sposób, warto wprowadzić go na stałe w swoje życie.

  3. Wyjdź do ludzi

  Jeśli czujesz się samotna w związku lub kiedy jesteś singielką nie warto pogrążać się w swoich myślach i wręcz trzeba wyjść do ludzi. Zwykłe spotkanie z koleżankami pozwoli nabrać ci dystansu do problemów i spowoduje, że złe myśli odejdą w niepamięć. Przebywając w towarzystwie życzliwych osób warto zainspirować się ich  pomysłami oraz skorzystać z pozytywnej energii. Wystarczy tylko trochę się otworzyć na ludzi i ich towarzystwo, a na pewno poczujesz przypływ endorfin, które są zaraźliwe.

  3. Rób sobie niespodzianki

  Nie musisz od razu wydawać sporo pieniędzy, aby poczuć się lepiej. Czasami wystarczy sprawić sobie drobny prezent, aby poprawić sobie humor. Każda z kobiet doskonale wie, że nic tak nie poprawia nastroju, jak zakupy. Od czasu do czasu warto zaszaleć i kupić coś tylko dla siebie, o czym od dawna się marzyło. Szczęściu czasem trzeba pomóc, więc nie ma się nad czym zastanawiać. Pamiętaj jednak, że musi być to rzecz, która sprawi tylko tobie przyjemność, a nie osobom z twojego otoczenia.

  4. Afirmacja przyszłości

  Warto zdać sobie sprawę, że narzekanie nic nam nie da. Jest tak samo zaraźliwe, jak czarnowidztwo i często sprawia, że nasze myśli krążą tylko wokół tego, co jest złe i smutne. Jeżeli częściej od pozytywnych emocji towarzyszą ci te negatywne wiedz, że tym samym oddalasz szansę na szczęście. Nie pozwalaj, aby w twojej głowie tworzyły się tylko czarne scenariusze. Warto popatrzeć na świat przez różowe okulary i nie wolno dopuszczać, aby nasze myśli krążyły tylko wokół potencjalnych niepowodzeń. Myśl o tym, co dobrego może cię spotkać, a w końcu dobrymi myślami to do siebie przyciągniesz. Warto dążyć nawet małymi kroczkami do tego, co daje ci szczęście, a w końcu poczujesz je na własnej skórze.

  ZOBACZ TAKŻE: 11 powodów, dla których warto częściej współżyć!

  Udostępnij: