Emilian Kamiński zmarł 26 grudnia po walce z chorobą. Do ostatniej chwili towarzyszyła mu żona Justyna Sieńczyłło, którą aktor poznał, gdy ona miała zaledwie 13 lat. Poznajcie historię miłości aktorskiej pary.

  Emilian Kamiński zmarł nad ranem 26 grudnia po ciężkiej walce z chorobą. Informację o śmierci aktora przekazała rzeczniczka prasowa Teatru Kamienica, Patrycja Pawlik:

  Dziś o godzinie 7.30, po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Emilian Kamiński, twórca i dyrektor Teatru Kamienica, aktor i reżyser. Odszedł przy rodzinie, w swoim domu w Józefowie. Nie ma słów, które potrafiłyby wyrazić smutek i żal pozostawiony w naszych sercach…

  Do ostatnich chwil życia przy mężu czuwała Justyna Sieńczyłło, żona aktora. Para tworzyła związek od ponad 26 lat, a poznała się, gdy Justyna miała zaledwie 13 lat. Warto wspomnieć, że Kamińskiego i Sieńczyłło dzieliło 17 lat różnicy.

  Pierwszą żoną Emiliana była Izabella Jarska, którą aktor poznał w Teatrze Ateneum. Ich znajomość szybko przerodziła się w związek. Po tym, jak para została małżeństwem przeprowadziła się do domu w Józefowie. Niedługo później na świat przyszła ich córka Natalia. Z czasem jednak małżeństwo Jarskiej i Kamińskiego zaczęło przechodzić kryzys, aż w końcu ich drogi całkowicie się rozeszły.

  W międzyczasie aktor poznał Justynę Sieńczyłło, chociaż po raz pierwszy zobaczył ją dużo wcześniej, gdy ona miała zaledwie 13 lat. W latach 80-tych 13-letnia wówczas Sieńczyłło brała udział w castingu do głównej roli w serialu Szaleństwa panny Ewy. Po latach aktor wyznał, że zapamiętał Justynę przez jej ogromne oczy.

  Ich kolejne spotkanie nastąpiło dopiero po 10 latach. Emilian i Justyna spotkali się w teatrze Ateneum. Aktor zapewniał, że poznał swoją przyszłą partnerką po oczach:

  Zapamiętałem niezwykłe oczy tej dziewczynki. Gdy po latach spotkałem ją w teatrze Ateneum, poznałem ją po oczach – mówił Kamiński w „Tinie”

  Także Justyna wspomniała w wywiadzie dla Super Expressu, że została zapamiętana przez męża dzięki swoim oczom:

  On mnie zauważył i do dziś upiera się, że zapamiętał moje oczy. Drugi raz spotkaliśmy się już po 10 latach w sztuce Na szkle malowane, reżyserowanej przez Krystynę Jandę. Podczas prób coś już zaiskrzyło

  Uczucie do Justyny stało się na tyle silne, że Emilian zdecydował się odejść od żony, jeszcze zanim pomiędzy nim, a młodą aktorką rozwinęło się uczucie. Jak sam kiedyś przyznał, walka serce o Justyny nie była taka łatwa:  

  Musiałem się trochę napracować, by zdobyć serce Justynki. Śpiewałem np. pod jej balkonem. To miały być romantyczne serenady...

  Początkowo para bardzo ostrożnie podchodziła do związku ze względu na rodziny, które nie do końca akceptowały tą kolej rzeczy. Po dwóch latach  jednak Emilian i Justyna stanęli na ślubnym kobiercu, a z czasem na świat przyszło ich dwóch synów.

  Związek Sieńczyłło i Kamińskiego należał do bardzo udanych. Para nawzajem się bardzo uzupełniała. Mimo dzielącej ich różnicy wieku, małżeństwo przeżyła wspólnie 26 lat. A ich miłość rozdzieliła śmierć aktora.

   

  Udostępnij:

  Sklep