Nie żyje Barbara Radecka. Aktorka z „Na wspólnej” zmagała się z nowotworem

Tragiczne informacje trafiły do mediów w sprawie śmierci Barbary Radeckiej. Aktorka znana z seriali „Na wspólnej”, "Plebanii" oraz „Przyjaciółki” zmagała się z chorobą nowotworową. Wiadomość o śmierci Radeckiej przekazała najbliższa rodzina oraz portal filmpolski.pl

Kim była Barbara Radecka?

Barbara Katarzyna Radecka urodziła się w 1938 roku. Była reżyserką i aktorką teatralną oraz także aktywistką. Ponadto aktorka grywała także na szklanym ekranie. Występowała w serialach: „Na wspólnej”, „Przyjaciółki”, „W rytmie serca”, „Pitbull” „Plebanii” oraz „Na sygnale”.

Nie żyje Barbara Radecka

Informację o śmierci aktorki przekazała jej rodzina na profilu na Facebooka Barbary Radeckiej, a także portal filmpolski.

Dzisiaj odeszła Barbara Katarzyna Radecka, nasza ukochana żona, mama i babcia. O terminie pogrzebu poinformujemy w najbliższym czasie – czytamy na profilu zmarłej aktorki.

Zdjęcie Nie żyje Barbara Radecka. Aktorka z „Na wspólnej” zmagała się z nowotworem #1

ZOBACZ TAKŻE: Zmarł Emilian Kamiński

Babcię pożegnał także wnuk zmarłej aktorki, Michał Bernard Radecki, który zamieścił w swoich mediach społecznościowych poruszający wpis:

„Dziś zmarła moja babcia, Katarzyna (Barbara) Radecka. Odeszła w spokoju, w domu, u boku swojego męża, mojego dziadka Janusza, z którym spędziła aż 63 lata. Była aktorką i reżyserką teatralną, artystką, polityczką i feministką. Była aktywna społecznie - wspierała dzieci z domów dziecka, które często brała pod częściową opiekę i wychowanie. Do ostatnich lat miała niespożytą energię - jednym z jej autorskich projektów w późniejszych latach był istniejący od 2012 roku amatorski Teatr Pogotowie Poetyckie”

Radecki ujawnił także przyczynę śmierci ukochanej babci. Jak się okazuje aktorka od jakiegoś czasu zmagała się z nowotworem, jednak odmówiła leczenia:

„Po niedawnym zdiagnozowaniu nowotworu zrezygnowała z terapii - wolała odejść w spokoju. (...) Choć oczywiście chciałbym, żeby dalej była z nami, mam świadomość, że chciała zejść ze sceny na własnych warunkach - świadomie i bez ociągania”

Barbara Katarzyna Radecka zmarła 21 stycznia 2023 rok.

Rodzinie i przyjaciołom zmarłej aktorki składamy wyrazy współczucia.

Udostępnij: