Ma Zespół Downa. Nikt nie chciał jej zatrudnić, dlatego wymyśliła własny biznes i zarabia miliony

Historia Collette Divitto może być inspiracją dla wielu osób. Chora na Zespół Downa kobieta dziesięć lat temu ukończyłą studia i chciała podjąć zatrudnienie w jakieś pracy, jednak ze względu na chorobę nikt nie chciał jej zatrudnić. Kobieta postanowiła założyć własną firmę i dziś odnosi gigantyczne sukcesy.

Collette od zawsze była ambitna i miała sprecyzowane plany na swoją przyszłość. W 2013 roku ukończyła studia na uniwersytecie w Karolinie Północnej i chciała rozpocząć pracę.

Problemem było jednak to, że żaden pracodawca nie chciał jej zatrudnić, ze względu na to, kobieta ma Zespół Downa. 

26-latka przez dwa lata starała się znaleźć pracę, jednak bezskutecznie. Collette nie dała jednak za wygraną i zdecydowała, że założy własny biznes. Nie wiedziała jednak od czego zacząć, dlatego pierwsze kroki w prowadzeniu działalności stawiała z pomocą mamy, która miała doświadczenie w prowadzeniu działalności.

Kobieta z zespołem Downa z sukcesem prowadzi własny firmę

Collette pasję do pieczenia odkryła w sobie już wiele lat wcześniej. Jeszcze w liceum opracowała własny przepis na pyszne ciasta z cynamonem.

Ciastka były tak dobre, że powtarzaliśmy: Zacznij je sprzedawać – mówiła Rosemary, matka Collette w rozmowie z Boston Globe kilka lat temu

Firma kobiety o nazwie Collettey’s Cookies powstała w 2015 roku.

Początki jej działalności wyglądy tak, że Collette wypiekała swoje ciastka w jednej z cukierni w Bostonie. W związku z tym, że wypieki okazały się sukcesem, otworzyła własny lokal i dziś Collette sama zatrudnia kilkunastu pracowników.

Collette aktywnie prowadzi swój profil w mediach społecznościowych, na którym dzieli się z internatami swoją pasją. Wypieki kobiety można kupić również przez internet.

Czy kiedykolwiek znudzi mi się pieczenie ciastek? Prawdopodobnie nie. Wierzę, że jedzenie łączy ludzi niczym magiczny klej. To powód, dla którego robię to, co robię: chcę widzieć uśmiechy na ludzkich twarzach – napisała pod jednym ze swoich postów Collette

Warto dodać, że zaradna Collette nie zajmuje się wyłącznie prowadzeniem własnej firmy, ale stara się pomagać także innym. Divitto założyła organizację non-profit, której zadaniem jest pomoc w szukaniu pracy osobom niepełnosprawnym.

85 proc. osób niepełnosprawnych jest bezrobotnych i nie może znaleźć pracy. Dobrze to znam, bo sama byłam jedną z nich – powiedziała Collette w rozmowie z People.

Udostępnij: