Nie żyje Ryszard Jedliński. Medalista mistrzostw świata niedawno obchodził swoje 70. urodziny

Nie żyje Ryszard Jedliński. Sportowiec, były zawodnik Wisły Płock oraz medalista mistrzostw świata z 1982 roku. 9 września obchodził swojego 70. urodziny. Kondolencje spływają z całej Polski.

Śmierć Ryszarda Jedlińskiego

17 września w wieku 70 lat odszedł Ryszard „Jodła” Jedliński. Jak dowiadujemy się z mediów, sportowiec zmarł po długiej chorobie.

Z głębokim żalem przyjęliśmy informację o śmierci byłego zawodnika Wisły Płock oraz medalisty Mistrzostw Świata z 1982 roku-Ryszarda Jedlińskiego- przekazano na oficjalnym profilu Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

W mediach społecznościowych spływają kondolencje od przyjaciół utytułowanego szczypiornisty.

Życie i kariera sportowa Ryszarda Jedlińskiego

Jedliński przyszedł na świat 9 września 1953 roku. Oznacza to, że niedawno świętował swoje 70. urodziny. 151 razy reprezentował Polskę w piłce ręcznej, był olimpijczykiem z Moskwy 1980 r. oraz brązowym medalistą mistrzostw świata w 1982 roku.

"Jodła” występował na pozycji obrotowego, a jego najlepszym wynikiem był brązowy krążek mistrzostw świata w RFN. Nie można zapomnieć, że Jedliński był także dwukrotnym brązowym medalistą Akademickich Mistrzostw Świata (1975,1977), srebrnym medalistą Pucharu Świata z 1979 roku.

Po zakończeniu kariery sportowej został trenerem i swoje życie zawodowe dzielił między Polską i Niemcami. Otrzymał brązowy medal „Za Wybitne Osiągnięcia Sportowe” oraz został odznaczony Diamentową Odznaką ZPRP. Należał także do Stowarzyszenia Zasłużonego Reprezentanta Polski w Piłce Ręcznej.

Podczas swojej kariery reprezentował barwy Wisły Płock (1966-72), AZS Warszawa (1972-80), Warszawianka (1980-82) i VFL Fredenbeck (1982-83).

Był ikoną płockiej piłki ręcznej i ambasadorem tej pięknej dyscypliny sportu w kraju i Europie, zawsze obecny na trybunach. Pełen uśmiechu, dobrego ducha i pozytywnej energii-takim pozostanie w naszej pamięci. Wyrazy współczucia dla Rodziny, Bliskich i Przyjaciół - napisał prezydent Płocka.

Udostępnij: