Nie żyje gwiazda zespołu Kult! Muzyk miał 61 lat…

Zmarł muzyk z zespołu Kult. Janusz Grudziński odszedł wieku 61 lat. Wiadomość o jego śmierci przekazał dziennikarz Robert Mazurek.

Kim był Janusz Grudziński?

Janusz Grudziński był jednym z członków zespołu Kult, który w zespołu był obecny przez bardzo długi okres. Koledzy z bandu nazywali go „Gruda”. Oprócz tego, że grał na klawiszach i gitarze, wcześniej brał do ręki także wiolonczelę.

W zespole Kult występował u boku Kazika Staszewskiego w latach 1982-1987. Powrócił do zespołu kilkanaście lat później. Ostatecznie pożegnał się z grupą w 2020 roku. Wówczas pozostali członkowie bandu pożegnali go słowami:

Jasiu, życzymy ci jak najlepiej, chociaż jest nam niezmiernie przykro z tego powodu. Łudziliśmy się, że może zmienisz swoją decyzję, ale niestety stwierdziłeś, że jest ona nieodwołalna. Dziękujemy ci za dotychczasową współpracę

Warto wspomnieć, że Grudziński tworzył także muzykę filmową. W 2006 roku muzyk doczekał się również solowej płyty pt. „Olśnienie”, która wydana została pod jego pseudonimem Xiążę Warszawski.

Zmarł muzyk z zespołu Kult!

Janusz Grudziński zmarł w wieku 61 lat. O śmierci muzyka znanego z zespołu Kult poinformował dziennikarz Robert Mazurek, który zamieścił poruszający wpis za pośrednictwem dawnego Twittera.

Nie żyje Janusz Grudziński, przez lata klawiszowiec Kultu, niezapomniany Xiążę Warszawski, wspaniały przyjaciel..." 

Dziennikarz we wpisie ujawnił, jak na śmierć klawiszowca Kultu zareagowała żona Mazurka:

Moja żona najpierw się rozpłakała, a potem roześmiała, przypominając, jak Janusz na koncertach grał i jednocześnie czytał książkę.

Na profilu dziennikarza pojawiło się wiele wpisów od fanów zmarłego muzyka. Każdy bardzo ciepło wspominał Janusza Grudzińskiego.

Na oficjalnej stronie zespołu Kult pojawiło się zdjęcie z przebitym logiem:

Rodzinie i zmarłym składamy najszczersze wyrazy współczucia

Udostępnij: