Nie żyje znana aktorka Magdalena Cwenówna. Grała w "Klanie" i "Na wspólnej"

W środę 21 lutego media przekazały informacje o śmierci Magdaleny Cwen-Hanuszkiewicz. Aktorka, która znała była z wielu ról w serialach, filmach i sztukach, zmarła w wieku 69 lat. Artystka, która widzowie pokochali za role w serialach "Na Wspólnej" czy "Klan", przez ostatnie miesiące swojego życia walczyła z chorobą nowotworową.

Magdalena Cwen-Hanuszkiewicz była znaną aktorką, która zasłynęła z wielu ról. O jej śmierci poinformował Andrzej Golimont. Jak przekazał polityk i działacz społeczny, artystka chorowała na raka. Niestety choroba okazała się silniejszym przeciwnikiem. Cwen-Hanuszkiewicz zmarła w wieku 69 lat.

Po roku bohaterskiej walki z rakiem odeszła dziś (21.02.2024) o godz. 9.04 Magdalena Cwen-Hanuszkiewicz.Nie będzie czarno-białego zdjęcia. Magda do końca była kolorowym ptakiem...- przekazał Andrzej Golimont

Kim była Magdalena Cwen-Hanuszkiewicz?

Magdalena Cwen-Hanuszkiewicz, znana i ceniona aktorka, która zyskała uznanie za swoje role w teatrze, filmie i telewizji, odeszła w wieku 69 lat po długiej walce z chorobą nowotworową.

Była życiową partnerką aktora i reżysera Adama Hanuszkiewicza, zmarłego w 2011 roku. Aktorka była czwartą żoną artysty. Ich związek, pomimo trzydziestoletniej różnicy wieku, był szczęśliwy i udany.

Cwen-Hanuszkiewicz była studentką na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Teatralnej i Telewizyjnej im. Leona Schillera w Łodzi. W swojej karierze aktorka grała na scenach teatralnych Łodzi i Warszawy, w tym w Teatrze Wielkim, Teatrze Powszechnym, Narodowym oraz Teatrze Nowym. Przez wiele lat współpracowała z Teatrem Rampa w Warszawie (od 2007 do 2021 roku).

Jej umiejętności aktorskie widzowie mogli podziwiać także w popularnych serialach telewizyjnych takich jak, "Barwy szczęścia" czy "Na dobre i na złe". Przez wiele lat grała także w popularnej produkcji "Klan", gdzie wcielała się w Lidię, żonę profesora Maksymiliana Boguckiego cierpiącą na stwardnienie rozsianie, a także w "Na Wspólnej", gdzie wcielała się w postać wicedyrektorki.

Społeczność artystyczna i fani są pogrążeni w żałobie. W sieci pojawia się wiele komentarzy z kondolencjami. Prawdopodobnie Magdalena Cwen-Hanuszkiewicz zostanie pochowana obok swojego męża na Powązkach Wojskowych w Warszawie. Szczegóły dotyczące pogrzebu zostaną ogłoszone w najbliższym czasie. 

Nie da się ukryć, że śmierc aktorki to wielka strata dla polskiej kultury i teatru. Rodzinie i bliskim składamy głębokie wyrazy wspołczcia.

Zobacz także: Nie żyje trener "Tańca z Gwiazdami"! Miał 44 lata!

 

Udostępnij: