Nie żyje polski aktor z "Ojca Mateusza" i "Na dobre i na złe" . Zginął w wypadku...

Media obiegła smutna wiadomość o tragicznej śmierci znanego polskiego aktora. Maciej Luśnia, aktor filmowy i teatralny związany przez wiele lat z krakowskim Starym Teatrem, zmarł w czwartek, 23 maja.

Tragiczne wieści! Nie żyje znany polski aktor!

Maciej Luśnia, aktor znany z ról w takich produkcjach jak „Pierwsza miłość”, „Na dobre i na złe”, „Barwy szczęścia”, „Ojciec Mateusz” i „Prawo Agaty”, Luśnia zmarł 23 maja 2024 roku w wieku 55 lat.

Zdjęcie Nie żyje polski aktor z "Ojca Mateusza" i "Na dobre i na złe" . Zginął w wypadku... #1

Maciej Luśnia zginął w wypadku samochodowym

Informację o jego śmierci przekazał portal filmpolski.pl. Aktora pożegnali w internecie przyjaciele, uczniowie oraz Krakowski Teatr Komedia, z którym niedawno współpracował. Luśnia zginął w wypadku samochodowym, będąc w drodze na plan filmowy.

Z ogromnym smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o tragicznej śmierci naszego Przyjaciela i Aktora - Macieja Luśni. Kochany Maćku, nasze serca rozbiły się na miliony kawałków, będzie nam Ciebie brakowało. Łączymy się w bólu z rodziną.

Żegnamy Cię Twoim ukochanym poetą Wyspiańskim i fragmentem z "Wyzwolenia":

"Tę ziemię ukochałem szałem i w żądzy palącej posiadłem ciałem! Jestem w każdym człowieku, żyję w każdym sercu."- aktora pożegnał Krakowski Teatr Komedia.

Życie i kariera aktora

Maciej Luśnia ukończył Wydział Aktorski PWST w Krakowie. W latach 1991-2004 związany był z Narodowym Starym Teatrem im. H. Modrzejewskiej w Krakowie, gdzie współpracował z reżyserami takimi jak Agnieszka Glińska, Jerzy Jarocki i Tadeusz Bradecki.

Przez dwie dekady wykładał także w prywatnej szkole aktorskiej SPOT. Jako aktor filmowy, serialowy i teatralny, zdobył również umiejętności, które pozwoliły mu być znakomitym reżyserem i wykładowcą. Ponadto odnosił sukcesy na estradzie jako twórca piosenek.

ZOBACZ TAKŻE: Dlaczego Skorpion uważany jest za najgorszy znak zodiaku?

Maciej Luśnia miał na swoim koncie role w wielu znanych produkcjach filmowych i telewizyjnych, takich jak "Karol — człowiek, który został papieżem", "Śmierć jak kromka chleba", "Różyczka", "Ojciec Mateusz" czy "Barwy szczęścia". Jego wyjątkowe kreacje artystyczne będą długo pamiętane przez Polaków.

Po jego śmierci tysiące fanów pogrążyło się w żałobie, wyrażając swoje kondolencje i smutek w mediach społecznościowych. Artysta zmarł w wieku zaledwie 55 lat.

 

Udostępnij: