Wzruszający film, po którym inaczej spoglądamy na świat. Tak można opisać włoski dokument "Truflarze". Opowiada o ludziach szukających niezwykle rzadkich trufli i ich wiernych psach.

Głównym bohaterami dokumentu Michaela Dwecka i Gregory'ego Kershaw są Carlo, Enrico, Piero i Sergio. Na pierwszy rzut oka dzieli ich wiele, jednak wszystkich łączy jedno - prostota życia i pasja poszukiwań. Wraz ze swoimi psami przemierzają piemonckie góry w poszukiwaniu drogich trufli o nazwie Alba.

Ci kieruje bohaterami podejmując się tak niecodziennej pracy? Nie chodzi tylko o zarobek. To potrzeba obcowania z naturą i przemierzania dalekiej drogi ze swoimi czworonogami determinuje ich działania. Wszyscy bardzo cenią sobie prostotę życia i wyciszenie, którego mogą doznać w czasie przemierzania gór. Co o filmie mówią jego twórcy? Mówią, że „po obejrzeniu tego filmu będziecie chcieli rzucić wszystko i wyjechać do Włoch, aby w piemonckich górach zbierać trufle!”

Film ukazuje również drugą stronę – pokazuje smakoszy trufli, dla których cena tego wyjątkowego przysmaku nie gra roli. Są oni kontrastowo zestawieni z głównymi bohaterami – pasjonatami.

Zobacz zwiastun filmu "Truflarze"

https://www.youtube.com/watch?v=graVYL4BwCQ

NB

Udostępnij:


Sklep


Zobacz więcej

subscribe img