Polsat kończy zdjęcia do nowego serialu na podstawie powieści Remigiusza Mroza „Wotum Nieufności”. Autor zapowiada, że to będzie „najlepsza ekranizacja”! Dowiedz się o czym jest powieść, od której wszystko się zaczęło!

O czym jest książka „Wotum nieufności" Remigiusza Mroza?

„Wotum nieufności" autorstwa Remigiusza Mroza to pierwsza część serii ,,W kręgach władzy". Powieść z gatunku political fiction została okrzyknięta mianem polskiego „House of Cards”! Choć książka osadzona jest w świecie fikcji literackiej i pozornie nie ma nic wspólnego z polską sceną polityczną, to nie sposób nie zauważyć wielu odniesień i podobieństw…

Marszałek sejmu, Daria Seyda, to jedna z nielicznych kobiet na wysokim stanowisku w świecie polityki. To silna, ambitna i stawiająca karierę ponad życie rodzinne posłanka. Kobieta pewnego ranka budzi się w pokoju hotelowym, jednak nie ma pojęcia, jak się tam znalazła i co robiła w ciągu ostatnich godzin... Podejrzewa, że padła ofiarą manipulacji przeciwników politycznych.

Okazuje się, że w trybie pilnym ma stawić się na sekretnym spotkaniu u prezydenta w Belwederze. Prócz niej zaproszeni zostali także politycy na najwyższych stanowiskach w państwie.

Młody i zdolny polityk Patryk Hauer, wschodząca gwiazda prawicy, taeż próbuje się tam dostać. Charyzmatyczny polityk, używa sprytnych zagrywek, by pozyskać wyborców. Zdobywa popularność w mediach społecznościowych, ale nie boi się też stosować manipulacji i technik wpływu społecznego, żeby bezwzględnie dążyć do celu. Podczas prac w komisji śledczej odkrywa spisek, który sięga do najgłębszych kręgów władzy.

Choć Seyda i Hauer znajdują się po przeciwnych stronach barykady, muszą połączyć siły dla wspólnej sprawy, która zdecyduje o dalszych losach państwa…

Polsat kończy zdjęcia do nowego serialu!

Polsat kończy zdjęcia do nowego serialu na podstawie powieści Remigiusza Mroza „Wotum Nieufności”. Autor zapowiada, że to będzie „najlepsza ekranizacja”!

Reżyserem serialu jest Łukasz Palkowski, autor takich produkcji jak "Belfer", "Bogowie" czy "Najlepszy". W obsadzie znaleźli się Antoni Pawlicki, Katarzyna Dąbrowska, Zofia Wichłacz, Leszek Lichota, Anna Mrozowska, Dorota Kolak, Józef Pawłowski, Olgierd Łukaszewicz, Daniel Olbrychski, Piotr Głowacki.

Najpierw serial będzie można zobaczyć na internetowej platformie Polsat Box Go. Po premierze w sieci, zostanie wyemitowany na antenie Polsatu. Szczegóły już wkrótce!

Według Mroza to będzie „najlepsza ekranizacja”!

Remigiusz Mróz na swoim Instagramie poinformował o zakończeniu prac nad serialem:

Miło mi donieść, że padł ostatni klaps na planie 'Wotum nieufności'! A jeszcze milej mi dodać, że szykuje się moim zdaniem najlepsza z ekranizacji – może nawet nie tylko tych dotychczasowych, ale i przyszłych, bo tę poprzeczkę będzie przeskoczyć naprawdę trudno. Wiktor Piątkowski i Joanna Kozłowska stworzyli prześwietne scenariusze, a na ich fundamencie cała ekipa wzniosła coś, co ma szansę zapisać się w historii polskiej kinematografii […]. Bohaterowie książkowi, ich relacje i dynamika są genialnie oddane przez plejadę wybitnych aktorów. Lokalizacje powieściowe rzeczywiście pojawiają się na ekranie i same w sobie stają się bohaterami. A fabuła – choć niepozbawiona niespodzianek – będzie odwzorowaniem tej książkowej. Na obraz zostały przekute też wszystkie te smaczki, które sprawiły, że ta opowieść miała swój niepowtarzalny sznyt.

Źródło:

Udostępnij:

Sklep