Ruszyły prace na filmową biografią Amy Winehouse. Pierwsze zdjęcia z planu „Back to Black” właśnie trafiły do sieci. Zobacz, jak będzie wyglądać filmowa Amy i kto ją zagra!

  Powstaje filmowa biografia Amy Winehouse

  Prace nad biografią Amy Winehouse nabierają tempa. Film bdzie zatytułowany „Back to black” nie bez przyczyny. Był to ostatni album artystki, który trafił na rynek kilka miesięcy po jej tragicznej śmierci. Błyskawicznie stał się bestsellerem na całym świecie, a w Wielkiej Brytanii został najlepiej sprzedającym się albumem XXI wieku!

  Film wyreżyseruje Sam Taylor-Johnson, twórczyni pierwszej części  „50 twarzy Greya”, która prywatnie była bliską przyjaciółką zmarłej piosenkarki. Obraz powstaje we współpracy ze spadkobiercami wokalistki. Scenariusz ma powstać na podstawie książki Daphne Barak „Ratując Amy. Historia bez happy endu”. Odpowiada za niego Matt Greenhalgh, który już wcześniej współpracował z reżyserką przy filmie o Johnie Lennonie.

  ZOBACZ TAKŻE: „Ta suknia będzie symbolem krwi”: Skandal na Miss Universe z reprezentantką Rosji

  Zobacz, jak będzie wyglądać filmowa Amy Winehouse

  Filmowa biografia ma sięgać początków kariery artystki oraz przedstawić jej drogę do światowej sławy i sukcesu. Prawdopodobnie opowie też o przedwczesnej, tragicznej śmierci wokalistki.

  Wiadomo już, że główną rolę w „Back to Black” zagra Marisa Abela, znana z serialu HBO Max „Branża”. Do sieci trafiły właśnie pierwsze zdjęcia z planu filmu. Portal „Just Jared” donosi:

  Ujawniono pierwsze zdjęcia z planu „Back to Black”, w którym aktorka Marisa Abela wciela się w postać zmarłej Amy Winehouse. Pracuje u boku Eddiego Marsana w filmie biograficznym o zmarłej piosenkarce.

  Historia genialnej i tragicznej artystki

  Amy Winehouse nazywana była „białą dziewczyną o czarnym, soulowym głosie” i porównywana do największych jazzowych legend. Urodziła się 4 września 1983 w Londynie, jako córka taksówkarza i farmaceutki, ale to babcia Cynthia zaraziła ją miłością do jazzu. Amy pierwsze utwory zaczęła komponować już w wieku 15 lat, a w wieku 19 lat podpisała pierwszy kontakt płytowy.

  Jej debiutancki krążek „Frank”, ukazał się w 2004 roku, i od razu trafił na szczyty brytyjskich list przebojów. Drugi najsłynniejszy album wokalistki „Back to black” był zapiskiem przeżyć po nieudanym związku z Blakiem Fielderem-Civilem, uzależnionym od heroiny mężczyzną, który wprowadził ją w świat narkotyków.

  Choć jako wokalistka odnosiła wielkie to sukcesy, to jej życie nie było szczęśliwe. Wypełnione zawodami miłosnymi i problemami z używkami, skończyło się tragicznie, gdy Amy miała zaledwie 27 lat. Została znaleziona martwa w swoim londyńskim mieszkaniu, a przyczyną zgonu było zatrucie alkoholem.

   

  Udostępnij:

  Sklep