"Znachor": kultowy film w zupełnie nowej odsłonie!

Netflix właśnie ogłosił, że powstaje nowa odsłona kultowego filmu „Znachor”! Zobacz pierwsze zdjęcia z planu i dowiedz się, kto zagra profesora Rafała Wilczura!

  Znachor: kultowy film w zupełnie nowej odsłonie!

  „Znachor” to film uwielbiany przez Polaków! Dzieło z 1981 roku pokazywane jest w telewizji tak często, że na pamięć znają je całe pokolenia. Film Jerzego Hoffmana jest prawdziwą legendą!

  Netflix postanowił sięgnąć po klasykę i stworzyć nową wersję filmu! Właśnie ogłoszono, że trwają prace nad nową adaptacją uwielbianej powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza. Widzowie będą mogli zobaczyć film na platformie już jesienią 2023 roku!

  Reżyser Michał Gazda mówi o filmie:

  Powieść Dołęgi Mostowicza i jej ekranizacja sprzed 40 lat jest – bez żadnej przesady – legendą polskiej pop-kultury. I teraz my – dzięki Netfliksowi – mieliśmy okazję zmierzyć się z tą legendą. Co było niewątpliwie wielkim reżyserskim przywilejem, ale też – nie ukrywajmy – twórczą obawą. Igraliśmy przecież z narodowym wzorcem melodramatu. Dzięki wspaniałej ekipie poczucie odpowiedzialności nie krępowało, a kreacja wszystkich tych namiętności i dramatów przedwojennego świata okazała się prawdziwą artystyczną frajdą.

  „Znachor” to film uwielbiany przez Polaków

  „Znachor” to wzruszająca opowieść o losach chirurga, Rafała Wilczura (Jerzy Bińczycki). Gdy od mężczyzny odchodzi żona wraz z małą córeczką, ten zaczyna szukać zapomnienia w alkoholu. Pewnego razu w podmiejskim szynku wdaje się w bójkę, na skutek której traci pamięć. Po wielu latach tułaczki po kraju, pod przybranym nazwiskiem Antoniego Kosiby, znajduje schronienie na wsi. Pracuje u młynarza Prokopa (Bernard Ładysz), któremu leczy kalekiego syna (Artur Barciś). Po udanej operacji i uzdrowieniu chłopaka, wieści o znachorze obiegają okolicę, a on zyskuje wielką sławę. Tymczasem przewrotny los stawia na jego drodze zaginioną córkę Marysię (Anna Dymna)…

  ZOBACZ TAKŻE: Senne ostrzeżenie! Gdy śnisz o tym regularnie wiedz, że coś się wydarzy!

  „Proszę państwa, Wysoki Sądzie, to nowy profesor Rafał Wilczur”

  W rolę profesora Rafała Wilczura w nowej adaptacji Netfliksa, wcieli się Leszek Lichota, aktor znany z głównej roli w głośnym serialu "Wataha". Czy dorówna niezapomnianej kreacji Jerzego Bińczyckiego, który zagrał w filmie Jerzego Hoffmana z 1981 roku? Zobaczymy!

  Leszek Lichota jest zachwycony swoją rolą:

  Jestem z pokolenia, które wyrosło na historii profesora Wilczura. Bardzo się cieszę, że mogłem wcielić się w tak istotną postać dla polskiej kultury. Filmy kostiumowe są zawsze wyzwaniem, ale myślę, że reżyser i cała ekipa wspaniale odzwierciedlili estetykę lat 20. i 30. ubiegłego wieku. Świata, w którym liczył się honor, etos pracy, empatia i romantyczna miłość.

  Kogo jeszcze zobaczymy w obsadzie?

  W postać córki profesora Marysi wcieli się Maria Kowalska. Je adoratora, hrabiego Czyńskiego zagra Ignacy Liss. Ponadto w filmie wystąpią również m.in. Mirosław Haniszewski, Mikołaj Grabowski, Izabela Kuna, Paweł Tomaszewski, Małgorzata Mikołajczak, Anna Szymańczyk i Łukasz Szczepanowski.

  Nie możemy się doczekać, a WY?
  Udostępnij: