Nikodem Rozbicki jako Adam Mickiewicz w nowym filmie! Zobacz, jak wygląda!

TVP kręci film o Adamie Mickiewiczu pt. ”Niepewność". To historia młodzieńczej miłości Adama Mickiewicza do Maryli Wereszczakówny. W roli głównej zobaczymy Nikodema Rozbickiego, a jego ukochaną zagra Aleksandra Piotrowska. Zobacz pierwsze zdjęcia z planu!

  Powstaje nowy film o Adamie Mickiewiczu

  Centrum Prasowe TVP informuje, że właśnie ruszyły zdjęcia do nowej koprodukcji historycznej Telewizji Polskiej pt. "Niepewność" w reżyserii Waldemara Szarka. Film o młodzieńczej miłości Adama Mickiewicza do Maryli Wereszczakówny, to historia, która zainspirowała powstanie "Ballad i romansów".

  O czym będzie „Niepewność”?

  22-letni Mickiewicz przybywa do dworku pod Nowogródkiem, w którym przebywa jego przyjaciel ze stowarzyszenia Filomatów Tomasz Zan. Młodzieniec jest nieszczęśliwie zakochany w Maryli córce właścicielki, jednak ona odrzuca jego zaloty.

  Wereszczakówna zwraca jednak uwagę na Mickiewicza, który początkowo nie chce okazywać, że też przypadła mu do gustu ze względu na przyjaciela, jednak ostatecznie się łamie. Historia tej miłości, dziejąca się w pierwszych latach Kongresówki pod rządami cara Aleksandra I zainspirowała powstanie "Ballad i romansów".

  ZOBACZ TAKŻE: Pobił rekord świata, a mierzy się z krytyką! Karaś odpowiada hejterom

  Nikodem Rozbicki jako Adam Mickiewicz w nowym filmie!

  W roli głównej Nikodem Rozbicki (znany z „Bejbi Blues”, „Wszyscy moi przyjaciele nie żyją” czy „Koniec świata czyli Kogel Mogel 4”), którego pierwsze zdjęcia jako Mickiewicza możemy już obejrzeć.

  W obsadzie zobaczymy także Aleksandrę Piotrowską jako Marylę (wystąpiła w epizodycznych rolach w takich serialach TVP, jak „Polowanie na ćmy” oraz „O mnie się nie martw”), Dorotę Landowską, Adriana Zarembę, Antoniego Sałaja, Pawła Charytona, Marka Kalitę, Piotra Garlickiego, Andrzeja Mastalerza i innych.

  Jak wyglądają bohaterowie powstającego filmu? Sprawdźcie to!

  TVP udostępniło pierwsze zdjęcia z planu, na których widać odtwórców głównych ról:

  Reżyserem filmu jest Waldemar Szarek ("Barwy szczęścia"). Producentem jest Piotr Mikołajczak, scenografem Magdalena Widelska-Władyka, charakteryzatorem Tomasz Matraszek, a operatorem Bartosz Piotrowski. Kompozytorem muzyki jest Andrzej Jagodziński.

  Zdjęcia do produkcji już się zaczęły i powstają m.in. Muzeum Adama Mickiewicza (Pałacu w Śmiełowie), Muzeum Architektury Drewnianej Regionu Siedleckiego w Nowej Suchej oraz w Dworze w Turowej Woli.

  Udostępnij: