„Sami swoi” powrócili! Zobacz zwiastun!

„Sami swoi” to klasyka polskiego kina, która do dziś cieszy się ogromną popularnością wśród widzów. Wiele osób zastanawia się, Pawlak kontra Kargul – kto to wszystko zaczął? Jaka jest geneza opowieści, która bawiła Polaków przez lata? Na te pytania odpowie nowy film “Sami swoi. Początek”, będący prequelem kultowej komedii. Zobacz zwiastun!

  „Sami swoi” to uwielbiany przez Polaków film

  "Sami swoi" jest jednym z najważniejszych filmów w historii polskiej kinematografii, który do dziś cieszy się ogromnym uznaniem i popularnością wśród widzów.

  Kultowy film komediowy w reżyserii Sylwestra Chęcińskiego ukazuje losy dwóch zwaśnionych rodów Pawlaków i Kargulów, które to zostały przesiedlone z Kresów na Ziemie Odzyskane i już od lat prowadzą spór o granice swoich gruntów.

  W roli Kazimierza Pawlaka zobaczyć można było Wacława Kowalskiego, a Władysław Hańcza grał postać Władysława Kargula. Warto dodać, że film doczekał się kontynuacji, a po sukcesie „Samych swoich” widzowie oglądać mogli dalsze losy rodzin w produkcjach „Nie ma mocnych” i „Kochaj albo rzuć”.

  „Sami swoi. Początek” prequel kultowej komedii

  Preguel kultowego filmu będzie opowiadać o wydarzeniach, które miały miejsce przed akcją pierwowzoru, przedstawiając początki sporu między rodzinami Kargulów i Pawlaków.

  Opowieść o wcześniejszych losach zwaśnionych rodzin wyreżyserował Artur Żmijewski. Scenariusz napisał na podstawie powieści “Każdy żyje jak umie”, Andrzej Mularczyk. Warto wspomnieć, że tworząc tę produkcję, inspirował się on prawdziwymi wydarzeniami i historią własnej rodziny, gdyż pierwowzorem Kazimierza Pawlaka był jego stryj.

  W obsadzie znalazła się plejada polskich gwiazd, a wśród nich: Adam Bobik (Kazimierz Pawlak), Karol Dziuba (Władysław Kargul), Paulina Gałązka (Nechajka Słobodzian), Weronika Humaj (Mania Ziębicka), Zbigniew Zamachowski (Kacper Pawlak), Katarzyna Krzanowska (Maryjka Pawlak), Mirosław Baka (Ziębicki), Wojtek Malajkat (Ksiądz), Anna Dymna (Pecynicha), Janusz Chabior (Wincenty Kargul), Adam Ferency (Wujko Pecyn), Agnieszka Suchora (Ziębicka)

  "Sami swoi. Początek" zobacz zwiastun!

  W tej części historii dwóch rodzin cofamy się do dzieciństwa i młodości uwielbianych bohaterów – poznamy wydarzenia, które miały miejsce zanim przenieśli do nowej, powojennej Polski. To właśnie ten rozdział opowieści miał powstać jako pierwszy, jednak nie sprzyjały temu okoliczności polityczne lat. 60-ych. Pawlak i Kargul - bohaterowie kultowej trylogii ,,Sami swoi", przed trafieniem na Ziemie Odzyskane byli sąsiadami we wsi na Kresach. I już wtedy było to wybuchowe sąsiedztwo… „Sami swoi. Początek” to barwna opowieść, w której drobne złośliwości przeplatają się z życiowymi kamieniami milowymi. Charakterne postaci w połączeniu z wielką historią w tle zabiorą widza w sentymentalną, ale też porywającą i pełną humoru podróż.

  Kiedy premiera filmu?

  Film wejdzie do kin 16 lutego 2024 roku. Nie możemy się doczekać, a wy?

  Udostępnij: