Premiera finałowego sezonu „The Crown” na Netfliksie

W tym tygodniu na Netfliksie miała miejsce najbardziej wyczekiwana premiera roku. Na platformie zadebiutował szósty i finałowy sezon "The Crown". Czego możemy się spodziewać po produkcji? Sprawdźcie sami!

  Premiera finałowego sezonu „The Crown” na Netfliksie

  Długo wyczekiwany 6. sezon "The Crown" zadebiutował już na Netfliksie. Pierwsza część ostatniego sezonu miała premierę w czwartek, 16 listopada, a druga pojawi się w serwisie niecały miesiąc później, 14 grudnia.

  Ten inspirowany prawdziwymi wydarzeniami serial fabularny opowiada o królowej Elżbiecie II oraz wydarzeniach z życia politycznego i prywatnego, które wpłynęły na jej panowanie.

  Zobacz zwiastun najnowszego sezonu!

  O czym będzie opowiadać szósty sezon „The Crown”?

  Finałowy sezon ma liczyć dziesięć odcinków i pokazać wydarzenia dziejące się pomiędzy 1997 i 2005 rokiem. Pierwsze cztery odcinki, które możemy oglądać od 16 listopada, będą koncentrować się wokół postaci księżnej Diany, zwłaszcza jej rozwodu z księciem Karolem, oraz jej rozkwitającego romansu z Dodim Al-Fayedem, a także tragicznej śmierci w wypadku samochodowym.

  W drugiej części zobaczymy wydarzenia po śmierci Lady Di, na przestrzeni kolejnych lat aż do 2005 roku. Obejrzymy jak jej synowie próbują wrócić do normalności oraz jak królowa Elżbieta radzi sobie z nieprzychylną opinią publiczną i spadkiem popularności.

  W serialu zobaczymy także młodych księcia Williama i księżną Kate oraz początki ich związku, z kolei pod koniec nie zabraknie historii drugiego małżeństwa księcia Karola, z księżną Camillą. W serialu nie pojawi się jednak wątek związku księcia Harry’ego z Meghan Markle.

  Czy to na pewno ostatni sezon serialu?

  „The Crown” skradł serca widzów Netfliksa i zdobył ogromną popularność. Fani liczą, że premiera szóstego sezonu nie będzie ostatnią. Jednak twórcy serialu studzą ich entuzjazm i deklarują, że kolejny sezon "The Crown" z pewnością już nie powstanie. Według nich kolejne odcinki serialu musiałyby opowiadać o wydarzeniach sprzed kilku lat, a zdaniem twórców upłynęło zbyt mało czasu, aby spojrzeć na nie z odpowiedniej perspektywy historycznej.

  Oglądaliście już ostatni sezon „The Crown”? Jak wasze wrażenia?

  Udostępnij: