Pracownicy linii lotniczych skarżą się na zachowanie pasażerów. Jest coraz gorzej!

Coraz więcej ludzi decyduje się na podróżowanie samolotami. Linie lotnicze w swoich ofertach posiadają przeróżne udogodnienia. To jednak nie przekłada się na zachowanie pasażerów, a wręcz przeciwnie. Zrzeszenie Międzynarodowego Transportu Lotniczego (IATA) sporządziło raport, który nie przedstawia najlepszych wyników!

Raport

IATA w swoim raporcie opisali, jak zmienia się zachowanie pasażerów na przestrzeni lat. Tym razem przygotowali opis 2017 roku i incydentów, które miały miejsce w tamtym czasie. Okazuje się, że jeden incydent miał miejsce na 1053 loty. Jest to zdecydowana różnica w porównaniu do 2016 roku, gdzie dochodziło do jednego incydentu na 1424 połączeń.

Większość lotów przebiega bez żadnych incydentów. Ale są pasażerowie, których niesforne i destrukcyjne zachowanie na pokładzie samolotu może zakłócić lot i plany podróży pozostałych osób oraz negatywnie wpłynąć na pracę personelu pokładowego – wyjaśnia Zarząd.

Co jest najczęstszym powodem?

Według informacji przedstawionych przez tvn24BiS, IATA zanotowała aż 86% agresji słownej oraz związanej z nieprzestrzeganiem bezpieczeństwa. Dodatkowo wiele incydentów naraża życie ludzkie. Zanotowano, że w 2017 roku 24% sytuacji było związanych z paleniem papierosów na pokładzie, a 27% należy do incydentów związanych ze spożywaniem alkoholu.

Warto zauważyć, że zmniejszyła się natomiast liczba incydentów związanych z agresją fizyczną. W 2016 roku było to 12%, a w 2017 roku już 10%. Nie zmienia to jednak faktu, że bardzo często dochodzi do przepychanek jeszcze na płycie lotniskowej, aby jak najszybciej znaleźć się na pokładzie.

Gdzie najczęściej dochodzi do takich incydentów?

Według raportu sporządzonego przez IATA najwięcej takich sytuacji ma miejsce w Wielkiej Brytanii. Znaczną ilość stanowią incydenty związane z alkoholem.

W latach 2013-2017 nastąpił 325-procentowy wzrost takich incydentów, a w wielu przypadkach spowodowanych po spożyciu alkoholu. W 2013 roku odnotowano 98 incydentów, a w 2017 roku było ich już 417. Głównie w miesiącach letnich oraz na rejsach do określonych miejsc – wyjaśnia.

Warto zwrócić uwagę, że IATA zajmuje się ponad 80% połączeń lotniczych z całego świata.

Udostępnij: