Kontrowersje związane z autorką niesamowitej serii młodego magika wywołały ogromne zamieszanie w mediach społecznościowych. W obronie pisarki staje filmowy Hagrid, czyli Robbie Coltrane, który wyraził swoje myśli na temat całej sytuacji.

Kontrowersyjna wypowiedź pisarki

W czerwcu bieżącego roku pisarka J.K. Rowling wypowiedziała się na temat osób transpłciowych, a właściwie skomentowała artykuł, w którym zostali wspomnieni „miesiączkujący ludzie” zamiast „kobiety”. Wpis bardzo oburzył wielu fanów, zarzucając transfobię, ale również współpracowników, którzy także wypowiedzieli się na ten temat.

 

Pisarka starała się sprostować swoją wypowiedź, zaznaczając, że zna i kocha transpłciowe osoby, jednakże biologiczne płcie są niezaprzeczalne i bez nich pociąg do tej samej płci również byłby wymazany. Wyjaśnienia kobiety nie przekonały jednak wielu ludzi i nadal wyrażają swoje ogromne rozczarowanie.

 

Dyskusja w mediach społecznościowych to jednak nie jest jedyne miejsce, gdzie ludzie sprzeciwiali się wypowiedzi. Pisarka w 2019 roku otrzymała nagrodę za walkę o równość oraz prawa człowieka. Po kontrowersyjnej wypowiedzi organizacja jednak zabrała swój głos, sprzeciwiając się słowom pisarki. Kobieta zdecydowała się na zwrócenie nagrody.

 

Hagrid w obronie kontrowersyjnego wpisu

Odtwórca roli Hagrida, Robbie Coltrane, podczas wywiadu dla Radio Times zabrał głos w całej sprawie i zdecydował się bronić kontrowersyjnej wypowiedzi kobiety. Uważa, że słowa pisarki nie były obraźliwe i zaznaczył, że w mediach społecznościowych znajdują się osoby, które jedynie czekają na okazję, aby poczuć się urażonym.

 

Zdecydował się również na podzielenie się pewnymi słowami:

 

Mówię, jak zrzędliwy stary człowiek, ale zastanów się na tym: „Oh, ogarnij się. Zmądrzej, wstań na proste nogi i idź do przodu”.

 

Mężczyzna zaznaczył, że nie chce więcej wypowiadać się na ten temat, jako że na ten moment jego życia nie potrzebuje otrzymywać wiadomości zawierające słowa nienawiści.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img