Olga Tokarczuk może wygrać Eurowizję! Jak to możliwe?

Za nami wielkie emocje związane z finałem 67. Konkursu Piosenki Eurowizji. Tegoroczny finał w Liverpoolu zakończył się sukcesem reprezentantki Szwecji- Loreen. Co ciekawe, Eurovision Song Contest towarzyszy inne, równie ważne wydarzenie- Eurovision Book Contest. W tym prestiżowym konkursie Polskę reprezentuje Olga Tokarczyk. Czy noblistka ma szansę wygrać Eurowizję?

  Eurovision Book Contest 2023- co to za wydarzenie?

  Choć Eurowizja już zakończona, celebracje związane z tym wydarzeniem trwają dalej w Wielkiej Brytanii. Twórcy literackiego festiwalu Hay Festival zdecydowali się na specjalne wydarzenie inspirowane Eurowizją!

  Poświęcony literaturze Hay Festival w Walii organizowany jest już od 35 lat, cieszy się wielką popularnością i gromadzi tysiące fanów i fanek literatury z całego świata.

  Czytelnicy i czytelniczki z całego świata mogli zgłaszać jakąkolwiek książkę beletrystyczną napisaną w danym kraju od roku 1956, gdy Eurowizja odbyła się po raz pierwszy. Organizatorzy wybrali już po jednym kandydacie lub kandydatce z 37 krajów, czyli dokładnie z tylu państw, ile uczestniczyło w tym roku w zmaganiach muzycznych w Liverpoolu.

  Zwycięzcę literackiej rywalizacji poznamy dopiero 2 czerwca, jednak już teraz znamy listę wszystkich kandydatów. Kto będzie reprezentować nasz kraj?

  ZOBACZ TAKŻE: Nadciąga cyklon Dawid. IMGW ostrzega kilka województw. Gdzie uważać?

  Olga Tokarczuk może wygrać Eurowizję

  Nominowaną do reprezentowania Polski książką jest „Prowadź swój pług przez kości umarłych” polskiej noblistki Olgi Tokarczuk. O czym jest ta książka?

  Opis pochodzi od Wydawcy:

  Zimą piękna Kotlina Kłodzka jest miejscem mało przyjaznym i opustoszałym. Wsród nielicznych mieszkańców pozostała Janina Duszejko - miłośniczka astrologii, która w wolnych chwilach dogląda domów nieobecnych sąsiadów i tłumaczy poezję Blake'a. Niespodziewanie przez tę spokojną okolicę przetacza się fala morderstw, których ofiarami padają myśliwi. Czy to możliwe, by - jak sugeruje Duszejko - to zwierzęta zaczęły czyhać na życie swoich oprawców? Wszak Blake pisał: "Błąkająca się Sarna po lesie / Ludzkiej Duszy niepokój niesie" ...

  Czy Olga Tokarczuk ma szansę na wygraną? Trzymamy kciuki za polską autorkę!

   

  Udostępnij: