Duży bank wyłączy aplikację mobilną klientom!

Wielu użytkowników banków podczas dokonywania transakcji korzysta z aplikacji mobilnej. Niestety część klientów dużego banku wkrótce straci dostęp do aplikacji, o czym właśnie poinformowano w oficjalnym komunikacie prasowym. Czym to jest spowodowane? Kogo dotkną te zmiany?

Klientów mBanku czekają spore utrudnienia

Obecnie wielu ludzi podczas dokonywania transakcji korzysta z aplikacji mobilnej. Jest to szybkie, wygodne i bezpieczne rozwiązanie. Z oficjalnych komunikatów mBanku wynika, że z aplikacji mobilnej korzysta u nich aż 3,4 mln osób.

Niestety część klientów dużego banku wkrótce straci dostęp do aplikacji…Decyzja ta została podjęta w imię zwiększenia bezpieczeństwa finansowego klientów. Kogo dotkną te zmiany?

Zdjęcie Duży bank wyłączy aplikację mobilną klientom! #1

Duży bank wyłączy aplikację mobilną klientom!

Bank ogłosił, że aplikacja mobilna zostanie wyłączona dla użytkowników posiadających smartfony bez odpowiednich systemów operacyjnych. Wprowadzono zawieszenie aktualizacji dla urządzeń z starszymi systemami, a dla niektórych z nich aplikacja zostanie całkowicie wyłączona. mBank tłumaczy, że jest to konieczne w celu zabezpieczenia środków finansowych klientów.

Ci użytkownicy stracą dostęp do mobilnej aplikacji!

Decyzja dotyczy zarówno systemów iOS, jak i Androida. Właściciele iPhone'ów ze starszymi systemami niż 16.0 oraz posiadacze smartfonów z Androidem i systemem operacyjnym starszym niż 8.0 stracą pełną funkcjonalność aplikacji mBanku. To oznacza, że osoby korzystające z nowszych modeli telefonów będą mogły nadal korzystać z najnowszych funkcji, podczas gdy posiadacze starszych urządzeń utracą dostęp do pełnego zakresu usług bankowości internetowej.

ZOBACZ TAKŻE: 1200 złotych zamiast 800 plus na dziecko!

Portal innpoland.pl donosi, że decyzja banku może dotknąć tych klientów:

Dla posiadaczy starszych urządzeń, które nie mają możliwości aktualizacji do najnowszych wersji systemów operacyjnych, oznacza to niemożność korzystania z pełnej funkcjonalności aplikacji mBanku. - czytamy w komunikacie opublikowanym w serwisie innpoland.pl.

Kiedy ograniczenia korzystania z aplikacji wejdą w życie?

Zgodnie z zapowiedziami banku, użytkownicy posiadający starsze smartfony z systemem Android stracą dostęp do aplikacji między kwietniem a majem. Posiadacze iPhone'ów natomiast nie będą mogli korzystać z najnowszych funkcji i aktualizacji na swoich telefonach.

Udostępnij: