Niższe rachunki za prąd?! Ważny termin upływa 31 marca!

W drugiej połowie roku przewiduje się wzrost cen energii elektrycznej. Niemniej jednak, istnieje możliwość skorzystania z preferencyjnych warunków zakupu energii dla niektórych grup, takich jak rodzice oraz osoby z niepełnosprawnościami. Jeśli spełniasz te kryteria, warto się pospieszyć, ponieważ czas na złożenie oświadczenia upływa do końca marca. Jak skorzystać z obniżki cen?

Ceny energii elektrycznej stanowią istotny temat dla wielu Polaków. Niemniej jednak, istnieją grupy osób, które mogą skorzystać z preferencyjnych stawek na prąd.

Termin upływa 31 marca

Aby skorzystać z preferencyjnych warunków zakupu energii, należy złożyć oświadczenie do końca marca. Warto jednak zaznaczyć, że osoby korzystające z podwyższonych limitów zamrożenia cen prądu w 2023 roku nie muszą składać nowego oświadczenia.

Oświadczenie to ważny krok, który może pomóc w obniżeniu kosztów energii dla tych, którzy są uprawnieni. Jeśli już złożyłeś oświadczenie w 2023 roku, możesz spokojnie kontynuować korzystanie z preferencyjnych stawek na prąd.

ZOBACZ TAKŻE: Dodatkowe 1 tysiąc złotych dla rodzin od lipca 2024!

Kto zatem powinien złożyć wniosek?

Osoby, które nie składały stosownego oświadczenia, aby skorzystać z taniego prądu muszą złożyć oświadczenie o zamrożeniu cen prądu do końca marca 2024 roku. Uprawnia ono do skorzystania ze zwiększonych limitów obowiązujących w pierwszym półroczu 2024 roku.

Zdjęcie Niższe rachunki za prąd?! Ważny termin upływa 31 marca! #1

Do końca marca takie dokumenty powinny złożyć:

  • osoby z niepełnosprawnościami, które pozyskały orzeczenie o niepełnosprawności w 2024 r. — limit 1800 kWh,

  • osoby, które otrzymały w 2024 r. Kartę Dużej Rodziny (np. urodziło się im trzecie dziecko) — limit 2000 kWh,

  • rolnicy od 2024 r. — limit 2000 kWh,

  • osoby budujące domy począwszy od 2024 r. — limit 1500 kWh

Warto zwrócić uwagę, że w żadnym wariancie nie składają oświadczenia osoby korzystające z taniego prądu do limitu 1500 kWh.

W jaki sposób złożyć oświadczenie?

Jedynie osoby, które nabyły uprawnienia do skorzystania z podwyższonego limitu w trakcie 2024 roku lub przed tą datą, ale nie złożyły wcześniej oświadczenia, powinny złożyć dokumenty.

Możliwe jest także dopełnienie formalności poprzez wykorzystanie elektronicznego podpisu kwalifikowanego i wysłanie oświadczenia przez internet.

Alternatywnie, można pobrać oświadczenie, wydrukować je, własnoręcznie podpisać, a następnie odesłać na adres wskazany na fakturze od dostawcy energii elektrycznej.

Udostępnij: